Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrea Gardini WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Andrea Gardini

Włoskie media: Andrea Gardini kandydatem na selekcjonera reprezentacji Słowenii

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Słoweńcy nie są zadowoleni z ostatnich wyników ich reprezentacji siatkarzy, która prowadzona przez Slobodana Kovaca podczas MŚ 2018 zajęła 12. lokatę. Według włoskich mediów, nowym selekcjonerem mógłby zostać Andrea Gardini.

Kovac został trenerem słoweńskiej kadry w 2017 roku i po raz pierwszy w historii awansował z nią na mistrzostwa świata. W trakcie mundialu Słoweńcy pokonali Dominikanę, Japonię i dwukrotnie Belgię, a przegrali z Argentyną, Włochami, Brazylią oraz na koniec z Australią.

Zdaniem Gian Luki Pasiniego z "La Gazzetta dello Sport", może dojść do zmiany szkoleniowca reprezentantów Słowenii, a kandydatami mają być Włosi Gardini i Giampaolo Medei. Sam Kovac za porozumieniem stron rozwiązał przedterminowo umowę ze słoweńską federacją 25 stycznia tego roku.

Andrea Gardini to obecny trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą dotychczas wywalczył wicemistrzostwo i Puchar Polski. Wcześniej pracował w Indykpolu AZS-ie Olsztyn oraz w sztabie szkoleniowym Biało-Czerwonych.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Natomiast Medei aktualnie pozostaje bez zatrudnienia, po tym jak w grudniu 2018 roku został zwolniony przez Cucine Lube Civitanova (jego miejsce zajął Ferdinando De Giorgi).

Czytaj też: Andrea Gardini: Ten Puchar Polski jest dowodem na to jak wspaniały zespół tworzymy

Czy Andrea Gardini sprawdziłby się w roli selekcjonera reprezentacji Słowenii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL