Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matej Kazijski WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Matej Kazijski

Szykuje się historyczny powrót. Matej Kazijski po siedmiu latach ponownie zagra w reprezentacji Bułgarii?

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Bułgarski przyjmujący Matej Kazijski nie wyklucza ponownych występów w barwach drużyny narodowej. Siatkarz, który przez ostatnich siedem lat pozostawał w konflikcie z rodzimą federacją przyznał, że zastanawia się nad powrotem do reprezentacji.

- Z Silvano Prandim, który objął reprezentację Bułgarii, mamy dobre relacje i ostatnio rozmawialiśmy o moim powrocie. Myślę o tym, ale potrzeba czasu, abym zdecydował. Muszę się na spokojnie zastanowić i ocenić swoje szanse - powiedział Matej Kazijski.

Krótka wypowiedź byłego gwiazdora drużyny narodowej wystarczyła, aby w Bułgarii rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat. Większość osób z siatkarskiego środowiska wyraża nadzieję, że 34-latek zapomni o urazach z przeszłości i wesprze drużynę w walce o kwalifikację olimpijską i mistrzostwo Europy. Nadzieje na powrót doświadczonego gracza do zespołu wyrażają aktualni i byli reprezentanci kraju, wśród nich między innymi: Teodor Salparow, Walentin Bratojew i Todor Aleksiew.

Konflikt pomiędzy zawodnikiem i przedstawicielami federacji zapoczątkowany został w 2012 roku, po nieudanych dla Bułgarów kwalifikacjach olimpijskich i zwolnieniu z funkcji selekcjonera Radostina Stojczewa. Taka decyzja bardzo nie spodobała się gwieździe reprezentacji Matejowi Kazijskiemu, który zagroził rezygnacją z gry w kadrze. Nie wszyscy jednak podzielili stanowisko przyjmującego. Kapitan zespołu, Wladimir Nikołow, stanął w obronie federacji, która jego zdaniem wcześniej podejmowała słuszne decyzje. Doświadczony atakujący stwierdził wówczas, że ewentualna rezygnacja gwiazdora zespołu z gry w kadrze, stanowić będzie karę wyłącznie dla zespołu i kibiców, nie dla federacji, działaczy czy selekcjonera. Powyższe stwierdzenie tylko podgrzało całą atmosferę.

ZOBACZ WIDEO Prezes PKN Orlen uspokaja kibiców. "Nie wycofamy się ze sponsoringu sportu"

Przeczytaj również: Upadł temat Robertlandego Simona w siatkarskiej kadrze Bułgarii

Po siedmiu latach od wybuchu konfliktu, po raz pierwszy pojawiła się realna szansa na pojednanie Kazijskiego z kadrą. Silvano Prandi nie ukrywa, że jest bardzo zmotywowany, aby doprowadzić wspomnianą misję do szczęśliwego finału.

- Zrobiłem pierwszy krok, rozmawiając z nim przez telefon. Jego pozycja w drużynie narodowej nie ulega zmianie. Pozytywne jest to, że zgodziliśmy się przedyskutować tę kwestię ponownie w przyszłości - powiedział dla sportal.bg Silvano Prandi. Włoch pod koniec minionego roku przyjął propozycję pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Bułgarii.

Czy Matej Kazijski powinien powrócić do gry w reprezentacji Bułgarii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • marmaz Zgłoś
    w głowach się "gwiazdom" przewraca. grozić rezygnacją gry w kadrze przy zwolnieniu trenera.. to chce grać w tej kadrze dla kraju czy dla trenera?

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL