Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Thibault RossardWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Thibault Rossard

Thibault Rossard pokazał klasę, Wojciech Żaliński królem zagrywki. Punkty, bloki, asy 19. kolejki PlusLigi

Katarzyna Koniuch
Katarzyna Koniuch
Zakończyły się zmagania 19. kolejki Plusligi. Zdecydowanym liderem był reprezentant Asseco Resovii Rzeszów, Thibault Rossard, który wywalczył dla swojej ekipy 29 "punktów". Królem zagrywki został zaś Wojciech Żaliński.

Podopieczni Gheorghe'a Cretu mimo słabego początku i porażki w pierwszej partii, pokonali PGE Skrę Bełchatów, dopisując na swoje konto cenne trzy "oczka". W czterosetowym boju, z dobrej strony pokazał się Thibault Rossard. Zdobywca 29 punktów brylował w ofensywie, utrzymując wysoką, 77 proc skuteczność w ataku (24/31).

W ostatniej serii spotkań, z dobrej strony pokazał się również Maciej Muzaj, który wywalczył dla swojej ekipy 28 "oczek". Na boisku dwoił się i troił również Renee Teppan, jednak jego 21 punktów nie wystarczyło, by pokonać Asseco Resovię. 

Najlepiej punktujący:
1. Thibault Rossard (Asseco Resovia Rzeszów) - 29 punktów
2. Maciej Muzaj (Trefl Gdańsk) - 28 punktów
3. Renee Teppan (PGE Skra Bełchatów) - 21 punktów

W bloku nie miał sobie równych Bartłomiej Krulicki, który w zwycięskim, trzysetowym starciu z Alurone Virtu Wartą Zawiercie aż pięć razy zatrzymał rywali na siatce. Czterokrotnie punktowymi blokami popisali się Piotr Nowakowski, Marcel Lux, Damian Boruch oraz Renee Teppan, zaś jedno "oczko" mniej zdobyło dwóch zawodników.

Najlepiej blokujący:
1. Bartłomiej Krulicki (GKS Katowice) - 5 bloków
2. Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Marcel Lux (Indykpol AZS Olsztyn), Damian Boruch (Cuprum Lubin), Maksim Morozow (Chemik Bydgoszcz), Renee Teppan (PGE Skra Bełchatów) - 4 bloki
3. Alen Pajenk (Cerrad Czarni Radom), David Smith (Asseco Resovia Rzeszów) - 3 bloki

Królem polowania został Wojciech Żaliński. Przyjmujący Cerrad Czarnych aż pięć razy punktował zza linii 9. metra. Z dobrej strony pokazali się również zawodnicy Asseco Resovii. W wygranym pojedynku z PGE Skrą (3:1), Thibault Rossard popisał się czterema asami, zaś rozgrywający Pasów, Kawika Shoji zaskoczył trzema punktowymi zagrywkami. 

Najlepiej zagrywający:
1. Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni Radom) - 5 asów serwisowych
2. Thibault Rossard (Asseco Resovia) - 4 asy serwisowe
3. Kawika Shoji (Asseco Resovia Rzeszów)  -3  asy serwisowe

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 101. Spięcia z Adamem Małyszem? Rafał Marton miał na nie sposób

Który rezultat najbardziej Cię zaskoczył?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL