Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wilfredo LeonNewspix / Łukasz Krajewski/FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Wilfredo Leon o sierpniowych kwalifikacjach do IO 2020: To nas powinny bać się inne zespoły

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Oficjalny debiut Wilfredo Leona w reprezentacji Polski ma nastąpić podczas sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. - To nas powinny bać się inne zespoły - podkreślił przyjmujący.

Polacy z pomocą Leona (o ile będzie zdrowy) w dniach 9-11 sierpnia 2019 roku przed własną publicznością powalczą o awans na IO 2020 , a ich rywalami będą Francja, Słowenia i Tunezja.

- Polska będzie przystępować do tego turnieju z pozycji mistrzów świata. To nas powinny bać się inne zespoły - stwierdził w rozmowie z portalem pzps.pl urodzony w Santiago de Cuba zawodnik.

- Trudno oceniać jednak szanse na awans pół roku przed kwalifikacjami. Jeśli wszyscy powołani reprezentanci będą w pełni zdrowia, na pewno zrobią wszystko, by ten awans uzyskać w pierwszym podejściu - dodał siatkarz, który w 2015 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Czytaj też: Złoty rok Vitala Heynena. Belg co poprowadził Polskę na szczyt

ZOBACZ WIDEO Czy Polska potrzebuje Wilfredo Leona? "To tak, jakby do kadry dołączył Ronaldo lub Messi"

Od kilku miesięcy Wilfredo Leon mieszka wraz z rodziną we Włoszech, bo został graczem Sir Safety Conad Perugia. - Wszyscy czujemy się dobrze. Niczego nam tu nie brakuje. Oczywiście tęsknimy za Polską, ale nie dlatego, że tutaj jest w jakiś sposób gorzej - po prostu Warszawa to nasze miejsce, do którego zawsze chcemy wracać - zakomunikował.

Czy Polacy w sierpniu 2019 roku awansują na IO 2020 w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Miasto mistrzów - Kielce Zgłoś
  Trzeba mówić otwarcie, głośno jak to się widzi. Wilfredo ma rację to Polska jest Mś i to 2 X Mś i będzie faworytem tego turnieju. Trzeba sobie cele wysoko stawiać, a nie zrzucać
  Czytaj całość
  presję na rywali. Największa presja będzie na Polakach. Tego sie ukryć nie da, grają u siebie, mają Wilfredo w składzie. Wszyscy będą patrzyli na naszą kadrę.
  • Bartosz Kempski Zgłoś
   Zapowiada się następny piękny rok polskiej siatkówki :) Mam nadzieję że dziennikarze nie będą pompować balonika do granic wytrzymałości. Spokój pewność siebie wola walki i pokora
   Czytaj całość
   i wtedy....marzenia się spełnią. :)

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL