Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski mężczyzn WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski mężczyzn

Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy. Siatkarze otrzymają premię

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Siatkarscy mistrzowie świata od wielu miesięcy czekali na wypłatę premii. Podpis prezydenta Andrzeja Dudy sprawia, że nic już nie stoi na przeszkodzie, by odebrali nagrodę obiecaną przez premiera Mateusza Morawieckiego

Ustawa podjęta z 31 stycznia umożliwia premierowi, po zasięgnięciu opinii właściwego ministra, przyznanie nagród specjalnych (środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa), m.in. za wybitne osiągnięcia sportowe.

Na taką premię od kilku miesięcy czekają siatkarze reprezentacji Polski, którzy zdobyli drugie z rzędu mistrzostwo świata.

Na początku października Mateusz Morawiecki obiecał wypłatę wysokiej nagrody. Premier zadeklarował, że dofinansowanie dla PZPS wyniesie 15 milionów złotych, z czego część z tych środków miała być przeznaczona dla zawodników i sztabu szkoleniowego.

Czytaj także: Wilfredo Leon potwierdza wielką klasę. Zadziwia Włochy, mimo że od kilku tygodni gra z kontuzją

Pieniądze szybko wpłynęły do Ministerstwa Sportu i Turystyki, ale formalnie nie mogły zostać wypłacone. Wszystko ze względu na brak podstawy prawnej. Niezbędna była zmiana przepisów.

Po czterech miesiącach od obietnicy złożonej przez  Morawieckiego, ustawa zezwalająca premierowi na wypłatę środków za wybitne osiągnięcia sportowe trafiła do prezydenta. Stało się tak, że ponieważ 1 lutego Senat nie wniósł poprawek i przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o Radzie Ministrów.

Wcześniej minister sportu mógł przekazać dwunastokrotność kwoty podstawowej (2 300 złotych), czyli każdy siatkarz mógłby otrzymać maksymalnie 27 600 złotych. Kwota przeznaczona na premie ma wynosić 3 miliony złotych. Teraz będzie ona pięciokrotnie większa.

Zobacz także: Wygrana z PGE Skrą Bełchatów trampoliną dla Asseco Resovii Rzeszów? "Patrzymy na siebie, nie na tabelę"

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Lewandowski problemem? To były mocne słowa

Czy siatkarze zasłużyli na tak wysoką premię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL