Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej Szlapnikow WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Siergiej Szlapnikow

Nowa rola Siergieja Szlapnikowa. Nie będzie już trenerem reprezentacji Rosji

Filip Korfanty
Filip Korfanty
14 lutego na spotkaniu Prezydium Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki aktualny selekcjoner męskiej reprezentacji Rosji przyjął propozycję kierowania programem szkoleniowym męskiej drużyny narodowej do 2022 roku. Federacja szuka nowego selekcjonera.

W lutym 2017 roku Wszechrosyjska Federacja Siatkówki ogłosiła, że nowym selekcjonerem męskiej reprezentacji Rosji będzie Siergiej Szlapnikow. Pod jego wodzą rosyjski zespół wygrał mistrzostwa Europy w 2017 roku, w ubiegłym roku zwycięstwem zakończył udział w Lidze Narodów, a w mistrzostwach świata zajął szóste miejsce.

14 lutego Stanisław Szewczenko, prezydent rosyjskiej federacji, poinformował o przyjęciu przez Szlapnikowa propozycji kierowania programem szkoleniowym męskiej drużyny narodowej do najbliższych mistrzostw świata, które odbędą się w 2022 roku w Rosji. - Prezydium jest usatysfakcjonowane decyzją Szlapnikowa, który nie będzie już selekcjonerem reprezentacji i zajmie się opracowaniem i organizacją fundamentalnego programu rozwoju siatkówki, który będzie obejmować wiele aspektów szkolenia, zarówno na poziomie młodzieżowym, jak i seniorskim - powiedział Szewczenko.

Prezydium do 1 marca opracuje listę kandydatów na stanowisko nowego selekcjonera reprezentacji Rosji, która w sierpniu 2019 roku weźmie udział w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Turniej odbędzie się w Rosji, rywalami Sbornej będą Iran, Kuba oraz Meksyk.

CZYTAJ TEŻ: 
-> Lincoln Williams: To pewne rozczarowanie. Ale z chęcią wrócę do Polski
-> Wilfredo Leon dokonuje niemożliwego: jest coraz lepszy


ZOBACZ WIDEO Michael Ballack radzi Lewandowskiemu: Rób swoje!

Czy reprezentacja Rosji wywalczy awans do igrzysk olimpijskich w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL