Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze ONICO WarszawaNewspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa

Oficjalnie: mecz PlusLigi ONICO Warszawa - Trefl Gdańsk w łódzkiej Sport Arenie

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Potwierdziły się wcześniejsze zaskakujące doniesienia i ONICO Warszawa rozegra swój domowy mecz z Treflem Gdańsk w ramach 23. kolejki PlusLigi w Sport Arenie w Łodzi. Starcie odbędzie się 2 marca 2019 roku.

Powodem takiego obrotu spraw jest brak w danym dniu dostępności obiektów widowiskowo-sportowych w stolicy (między innymi w hali Torwar w dniach 2-3 marca odbędą się targi mieszkaniowe).

Warszawski klub podkreślił, że dołożył wszelkich starań, aby doprowadzić do rozegrania meczu w Warszawie lub jej okolicach (m.in. w Hali "Koło" lub Arenie Legionowo). Wszystkie dostępne obiekty zostały ocenione zarówno pod względem sportowym i odpowiednich warunków gry, jak również pod względem komfortu kibicowania i oglądania meczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Żadna z dostępnych hal nie spełniała jednak plusligowych wymogów i nie była odpowiednio dostosowana do potrzeb przeprowadzenia transmisji telewizyjnej. Wybór padł na łódzką Sport Arenę, która posiada homologację Polskiej Ligi Siatkówki, co znacznie przyspieszyło procedury związane z organizacją imprezy masowej i przeprowadzeniem spotkania.

W momencie ustalenia terminarza na sezon 2018/2019 ONICO natychmiast zwróciło się do Centralnego Ośrodka Sportu z prośbą o rezerwację hali Torwar we wszystkich terminach, w których przypadały domowe mecze zespołu, jednak już wtedy 2 marca nie był dla klubu terminem dostępnym. Zmiana daty nie jest z kolei możliwa ze względu na występy Trefla Gdańsk w Lidze Mistrzów.

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Wszyscy kibice, którzy zakupili sezonowe karnety wstępu na domowe mecze ONICO Warszawa oraz pakiety na ostatnie sześć meczów fazy zasadniczej, mogą liczyć na zapewnienie miejsca w Sport Arenie w Łodzi lub zwrot kosztów części karnetu/pakietu. 

Czytaj też:
-> PlusLiga: bez walentynkowej niespodzianki na Torwarze. ONICO Warszawa lepsze od MKS Będzin
-> Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk w ćwierćfinale. Los PGE Skry Bełchatów w rękach innych drużyn

Która drużyna wygra mecz ONICO Warszawa - Trefl Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL