Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Vital Heynen

Vital Heynen z wizytą w siedzibie PZPS-u. Rozmawiano o planach na nowy sezon reprezentacyjny

Dawid Borek
Dawid Borek
Vital Heynen w piątek złożył wizytę w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Trener reprezentacji Polski z przedstawicielami związku rozmawiał głównie o planach na nowy sezon reprezentacyjny.

Vital Heynen w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej służbowo spotkał się z pionem sportu i szkolenia. Dyskutowano głównie o najważniejszych kwestiach związanych z nowym sezonem reprezentacyjnym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zorganizować spotkanie o charakterze roboczym. Takie rozmowy są potrzebne i bardzo wartościowe, ponieważ pozwalają nam szczegółowo omówić wiele spraw ważnych dla naszej reprezentacji. Dzięki temu możemy zapobiegać ewentualnym niedociągnięciom, na które nie możemy sobie pozwolić podczas napiętego sezonu kadrowego - mówi Włodzimierz Sadalski, dyrektor pionu sportu i szkolenia w PZPS, cytowany przez pzps.pl.

Czytaj także: Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy. Siatkarze otrzymają premię

Jak opisuje oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w piątek rozmawiano m.in. o obserwowanych przez Vitala Heynena zawodnikach aspirujących do gry w reprezentacji Polski i planach przygotowań kadry do najbliższych imprez.

- Umówiliśmy się z trenerem, że zintensyfikujemy prace przygotowawcze do sezonu. Na pewno będziemy często kontaktować się ze sobą zdalnie, ale w miarę możliwości chcemy także jak najczęściej spotykać się ze sobą twarzą w twarz - dodaje Sadalski.

Czytaj także: Tych meczów nie zapomnimy! Najlepsze występy Polaków pod wodzą Vitala Heynena

Biało-Czerwonych w nowym sezonie reprezentacyjnym czeka start w czterech turniejach o stawkę. Mowa o Lidze Narodów, kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich 2020, mistrzostwach Europy 2019 i Pucharze Świata.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Wisławski: Z Hołowczycem byliśmy jak ogień i woda. To był idealny duet

Czy Vital Heynen to obecnie najlepszy trener na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • NaSportoWo Zgłoś
  Tajemnicą nie jest, że terminarz dla siatkarzy jest niezwykle napięty.Będą się odbywały Mistrzostwa Europy, Liga Narodów, Memoriał Wagnera, Puchar Świata w Japonii oraz
  Czytaj całość
  najważniejsze dla nas kwalifikacje do Igrzysk. Przedstawiam Wam zatem moje propozycje dwóch drużyn. Obydwie liczą po 14'tu zawodników, choć na finałach Igrzysk Olimpijskich drużyna może liczyć tylko 12. Drużyna na finały Zatorski, WojtaszekNowakowski, Kochanowski, Bieniek, Drzyzga, Łomasz,Leon, Kubiak, Bednorz, KwolekKurek, Kaczmarek,Drużyna na mecze 'o honor kraju'Popiwczak, ŻurekWrona, Wiśniewski, Huber, LemańskiJanusz, Kędzierski,Łukasik, Szalpuk, Śliwka, ŻalińskiBartman, Bociek,

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL