Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiNewspix / Michał Stańczyk / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Poznaliśmy wszystkich uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2019

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Oprócz Polaków i Brazylijczyków (wicemistrz świata) w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera 2019 wezmą udział Serbowie (4. ekipa MŚ) oraz Finowie. Dla tych zespołów impreza w Krakowie będzie ostatnim testem przed sierpniowymi kwalifikacjami olimpijskimi.

Memoriał Wagnera zostanie rozegrany w dniach 1-3 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie, a dobór rywali polskich siatkarzy był konsultowany z selekcjonerem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata.

- Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata, poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę - powiedział Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

- XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w 2020 roku (Polska w kw. do IO w Tokio w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku zmierzy się z Francją, Słowenią i Tunezją - red.) - dodał.

Czytaj też:
-> Memoriał Wagnera: Polacy poznali drugiego rywala. Przyjedzie wielka Brazylia
-> Reprezentacja siatkarzy o kwalifikację olimpijską powalczy w Gdańsku

Co czeka polskich siatkarzy w 2019 roku? "Najważniejsze będą kwalifikacje do igrzysk"

Czy Polacy wygrają Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL