WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube / Siatkarze BCC Castellana Grotte zaprotestowali przeciwko kiepskiej sytuacji finansowej w klubie

Serie A: cichy protest drużyny Wojciecha Włodarczyka (wideo)

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Początek niedawnego spotkania BCC Castellana Grotte z Cucine Lube Civitanovą był bardzo nietypowy. Zespół Wojciecha Włodarczyka chciał zwrócić uwagę na problemy klubu, który ma zalegać siatkarzom z płatnościami.

Spotkanie BCC Castellana Grotte z Cucine Lube Civitanova skończyło się wynikiem 3:0 dla klubu z miasta Treia, ale uwagę kibiców przykuł przede wszystkim sam początek meczu. Siatkarze obu drużyn niespodziewanie rozpoczęli swoje starcie od minuty ciszy, a gdy Joandry Leal po sygnale sędziego wykonał zagrywkę, żaden z zawodników gospodarzy nie zareagował na piłkę spokojnie spadającą w pole. Potem gracze BCC wrócili do normalnej rywalizacji. Występujący w klubie z Castellana Grotte Wojciech Włodarczyk zdobył w tym meczu 5 punktów.

Klub z Zawiercia czeka na nową halę. Kibice skandują, władze miasta milczą

Jak donoszą włoskie media, w ten sposób Włodarczyk oraz jego koledzy z drużyny zaprotestowali przeciwko temu, co dzieje się w klubie. Z Bari dochodzą głosy o trzymiesięcznych zaległościach klubu wobec zawodników: zarząd BCC miał spotkać się z zawodnikami i zaproponować obniżkę wysokości pensji o 30 procent, ale ta sugestia nie spotkała się z dobrym odbiorem graczy. 

BCC Castellana Grotte nie uniknie spadku z Serie A, jako że na jedno spotkanie przed końcem rundy zasadniczej klub zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma stratę 5 punktów do przedostatniego Emma Villas Siena. Drużyna Wojciecha Włodarczyka wygrała w tym sezonie jedynie dwa spotkania.

PGE Skra Bełchatów uciekła spod topora, czyli lekcja o tym, jak uwierzyć w filozofię trenera

Zobacz protest graczy BCC Castellana Grotte:

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

Czy śledzisz grę Polaków w siatkarskiej Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL