Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dmitrij Muserski w ataku WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Dmitrij Muserski w ataku

Dmitrij Muserski chciałby zagrać w Polsce. Czeka na ciekawe oferty

Dawid Borek
Dawid Borek
Dmitrij Muserski aktualnie podbija ligę japońską, gdzie wcale nie gra mu się tak łatwo, jak można by było się tego spodziewać. Rosjanin wyjawił, że chciałby kiedyś zagrać w Polsce.

Dmitrij Muserski to nadal jeden z najlepszych siatkarzy świata. Po tym, jak w poprzednim sezonie kończyła mu się umowa z Biełogorie Biełgorod i postanowił opuścić klub, spłynęło mnóstwo ofert.

To zawodnik na tyle uniwersalny, że może grać nie tylko na środku, ale również na pozycji atakującego, z czego często korzystali trenerzy. Muserskim był nawet zainteresowany jeden z polskich klubów, ale ostatecznie trafił do Japonii, gdzie reprezentuje barwy Suntory Sunbirds.

ZOBACZ: ONICO Warszawa oferuje fortunę Bartoszowi Kurkowi

- Miałem przyjemność oglądać w akcji i Dimę Muserskiego i Michała Kubiaka. Wcale nie jest tam łatwo zdobywać punkty, zwłaszcza że jest tam duże nastawienie na system gry blok-obrona. Dima Muserski podkreślał, że przed meczem to on bardziej musi się koncentrować gdzie ustawiają się libero i obrońcy. Poza tym oni są w stanie przyjmować nawet jego najtrudniejsze zagrywki - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Bolesław Grzyb.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Szczęsny zdradził anegdotę z szatni Juventusu. W roli głównej Cristiano Ronaldo

Siatkarski menedżer zdradza, że Muserski nie tylko nie wyklucza gry w polskiej PlusLidze, ale i wyraża zainteresowanie występami w naszym kraju w przyszłości. - Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że Dima Muserski chciałby też w przyszłości zagrać w Polsce i jeśli pojawiłaby się dla niego ciekawa oferta, to by ją rozważył - stwierdza Grzyb.

ZOBACZ: Wilfredo Leon nie dostał oferty z ONICO Warszawa. "Nie wiem, skąd taka informacja"

W przeciwnym kierunku mogą z kolei powędrować polscy siatkarze. Agencja menedżerska Andrzeja Grzyba otworzyła się bowiem na rynek azjatycki. - Nie ukrywam, że prowadzimy aktualnie rozmowy na temat dwóch zawodników z Polski - zdradza siatkarski menedżer.

Czy chciał(a)byś, by Muserski zagrał w PlusLidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • vanhorne Zgłoś
  dla niego liczy sie tylko kasa, nawet barwy narodowe zmienil dla pieniedzy
  • Stronghold Zgłoś
   Ciekawa propozycja ="kontrakt odpowiadający zarobkom całej drużyny plusligowej"? Ilu było takich, co w wywiadach mówili "Polska, jak najbardziej", a szli do Włoch, Rosji, Japonii, Korei,
   Czytaj całość
   Chin? Dajcie luz z takimi głupotami. Zawodnik pewnie nie miał niczego złego na myśli, ale wielkie rozgłaszanie takich słów to wyraz dziwnego polskiego kompleksu: łykać jak pelikan i rozgłaszać wszem i wobec gdy obcokrajowiec "głaszcze", bez zachowania umiaru i dystansu do słów kurtuazyjnych.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL