Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Oficjalnie: Michał Kubiak zostaje w Japonii. Kapitan reprezentacji Polski przedłużył kontrakt

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Michał Kubiak nie wróci do Plusligi ani Serie A. Kapitan reprezentacji Polski zdecydował pozostać przez dwa kolejne sezony w Panasonic Panthers w japońskiej lidze.

Michał Kubiak wyjechał z Polski po sezonie 2013/14, kolejne dwa lata spędził w Halkbanku Ankara, a następnie wyjechał do Japonii. Choć po trzech sezonach w Panasonic Panthers, kontrakt Polaka się kończył, klub chciał go przedłużyć.

Zainteresowanie pozyskaniem Kubiaka wyrażały nie tylko zespoły Serie A, ale również z Plusligi. Kapitan reprezentacji Polski najwyraźniej uznał, że zmiany nie są mu potrzebne i postanowił pozostać przez kolejne dwa lata w japońskiej lidze.

Poinformował o tym w mediach społecznościowych Georges Matijasević, menadżer polskiego zawodnika. Już kilka tygodni temu włoski dziennikarz Gianluca Pasini pisał o pozostaniu Polaka w Japonii, ale wciąż nie potwierdzał tego nikt z otoczenia Kubiaka. Teraz wszystko jest już jasne.

Czytaj również: 
-> Berenika Tomsia mistrzynią Korei Południowej. Jej ostatni mecz był popisem
-> I liga kobiet: takiego składu finału nikt się nie spodziewał

W barwach Panter Polak zdobył mistrzostwo Japonii w ubiegłym roku (został też wybrany MVP finału), a także zwyciężył w turnieju Kurowashiki. Dwa lata wcześniej triumfował również w Pucharze Cesarza.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski o meczu z Łotwą. "Gra do poprawy, ale plan jest wykonany"

Czy Kubiak podjął słuszną decyzję, pozostając w Japonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL