Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

"Nie liczą się z naszym zdrowiem" - Michał Kubiak mocno o działaniach światowej federacji

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Władze FIVB po raz kolejny się "popisały". Brak mi słów. Absurd goni absurd. Nikt nie liczy się z naszym zdrowiem - mówi w rozmowie dla "Przeglądu Sportowego" Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski.

Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat przeładowanego kalendarza siatkarskich rozgrywek. Rok 2019 będzie jeszcze bardziej wymagający dla reprezentantów krajów, jako że do puli imprez dochodzą kwalifikacje olimpijskie i Puchar Świata.

Grupa najlepszych siatkarzy świata wykorzystała okazję, by otwarcie porozmawiać z FIVB na temat zbyt dużej liczby spotkań międzynarodowych.

W tej grupie znalazł się m.in. Michał Kubiak, który na co dzień występuje w japońskim Panasonic Panthers. Kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" krytykuje działania FIVB.

- Mamy do rozegrania jeszcze klubowe mistrzostwa Azji. To będzie mały Puchar Świata, bo jeśli dojdziemy do finału w dziewięć dni zagramy osiem meczów. Władze FIVB po raz kolejny się "popisały". Brak mi słów. Absurd goni absurd. Nikt nie liczy się z naszym zdrowiem. Jesteśmy traktowani jak maszynki do robienia pieniędzy dla FIVB - mówi Kubiak.

Siatkarz zdradza, że 12 maja pojawi się w Warszawie. Urlopu za długiego mieć nie będzie, bo już 31 maja Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania w Lidze Narodów. Trener Vital Heynen zapowiedział, że w pierwszym turnieju chce wystawić "złotą drużynę" z mistrzostw świata.

- Zobaczymy, jakie będą ustalenia z trenerem. Na pewno nie czuję się na siłach, żeby grać całą Ligę Narodów i na ten temat z trenerem już rozmawiałem - tłumaczy kapitan reprezentacji Polski.

Zobacz także: Serie A: pierwszy krok Sir Safety Conad Perugia do półfinału, niezły występ Wilfredo Leona

ZOBACZ WIDEO Seria A: Koszmarny błąd bramkarza zadecydował! Porażka AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Polska wygra Ligę Narodów w 2019 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL