Najnowsze Wyniki/Kalendarz
pożegnanie Piotra Gruszki z GKS-em KatowiceMateriały prasowe / GKS Katowice / Na zdjęciu: pożegnanie Piotra Gruszki z GKS-em Katowice

Katowicki GKS podziękował Piotrowi Gruszce. "Mówimy: do zobaczenia" (wideo)

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Ostatni mecz GKS-u Katowice w sezonie 2018/2019 oznaczał także koniec pracy w tym klubie dla Piotra Gruszki, związanego z GieKSą od 2016 roku. Były reprezentant Polski został pożegnany w stylu godnym pochwały.

- Przez wiele lat oglądaliśmy i podziwialiśmy Piotra Gruszkę jako doskonałego zawodnika. Teraz wiemy, że jest równie ambitnym i utalentowanym trenerem. Dziękuję mu oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za świetną współpracę. Przed trzema laty projekt siatkarskiej GieKSy w PlusLidze był wielką niewiadomą. Z roku na rok nasza pozycja w siatkarskim świecie jednak rosła. To w olbrzymiej mierze zasługa trenera Piotra Gruszki i jego sztabu. Za to wszystko w imieniu nas wszystkich chciałbym podziękować. Nadszedł moment, gdy nasze drogi sportowe się rozchodzą. Trenerowi nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia - mówił na łamach oficjalnego portalu GKS-u Katowice Marcin Janicki, prezes klubu.

Japonia: Panasonic Panthers krok od obrony tytułu. Michał Kubiak w finale rozczarował

Śląski klub PlusLigi przegrał 0:3 w ostatnim meczu sezonu z Asseco Resovią Rzeszów i ostatecznie zajął 8. miejsce. To najwyższa lokata w ekstraklasowej historii tego klubu i największe osiągnięcie Piotra Gruszki w karierze trenerskiej. Były reprezentant Polski i najlepszy zawodnik mistrzostw Europy z 2009 roku objął GKS w 2016 roku, tuż po awansie klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pod wodzą Gruszki katowicka drużyna w swoim inauguracyjnym sezonie w PlusLidze zajęła dziesiąte miejsce, a w kolejnym jedenaste. W tym roku GKS przez długi czas walczył o awans do fazy play-off i był bardzo blisko historycznego osiągnięcia, jednak na koniec rundy zasadniczej zajął ósme miejsce.

Koniec przygody trenera z Gruszki z GKS-em, przypadający na mecz z Resovią, jest znamienny z jednego powodu. Nieoficjalnie wiadomo, że były trener katowiczan przeniesie się właśnie do Asseco Resovii Rzeszów, a wraz z nim do tego klubu przejdą Tomas Rousseaux, Marcin Komenda, Bartosz Mariański oraz trener przygotowania fizycznego Andrzej Zahorski

Paweł Zagumny: Nie płaczę na filmach (tylko u nas)

Zobacz materiał, w którym GKS Katowice dziękuje Piotrowi Gruszce:

Jak ocenisz okres pracy Piotra Gruszki w GKS-ie Katowice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL