WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Katarzyna Konieczna

Ważna decyzja Katarzyny Koniecznej. Była reprezentantka Polski zakończy karierę

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Miniony sezon był dla Katarzyny Koniecznej ostatnim spędzonym na boiskach Ligi Siatkówki Kobiet. Zawodniczka BKS Profi Credit Bielsko-Biała i była reprezentantka Polski podjęła decyzję o zakończeniu kariery.

Przed Katarzyną Konieczną jeszcze co najmniej jeden mecz w barwach BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Bielszczanki w poniedziałek zmierzą się z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz o 5. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Jeśli wygrają, to zapewnią sobie tę lokatę. Z kolei jeśli to bydgoszczanki odniosą zwycięstwo, to rozegrany zostanie decydujący mecz.

Po poniedziałkowym meczu (początek o godzinie 18:00) odbędzie się krótka pożegnalna uroczystość, podczas której władze klubu będą chciały podziękować siatkarce za grę w BKS-ie. "Dziękujemy nie tylko za grę dla bialskiego klubu i za twoją piękną karierę, ale przede wszystkim za to, jaką jesteś osobą. Za twój uśmiech, żarty, pozytywne myślenie, którym zarażasz innych, dyspozycyjność, inteligentne podejście do wielu spraw, za to, że byłaś zawsze dobrym Duchem całego zespołu, który mógł się od Ciebie uczyć profesjonalizmu i podejścia do sportu, siatkówki i życia!" - przekazał bielski klub w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Sobota w PlusLidze: pierwszy półfinał czas zacząć, Cerrad Czarni z PGE Skrą tylko o piąte miejsce

Konieczna swoją siatkarską karierę rozpoczynała w MLKS Sparcie Złotów, skąd w 2001 roku trafiła do SMS PZPS Sosnowiec. Następnie była zawodniczką AZS AWF Poznań, Gedanii Gdańsk, PTPS-u Piła, Atomu Trefla Sopot, Impelu Wrocław, Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza i właśnie BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała.

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Zobacz także: Zagadkowe słowa Vitala Heynena. Nie wyklucza powrotu do VfB Friedrichshafen

W swojej karierze Konieczna zdobyła mistrzostwo (2012) i wicemistrzostwo Polski (2011) z klubem z Sopotu. Z kolei w 2014 roku z Impelem sięgnęła po srebrny medal. Grała też w reprezentacji Polski, w której zaliczyła 36 występów.

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL