WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Fatalne wieści dla ONICO Warszawa. Bartosz Kurek może nie zagrać do końca sezonu

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Jak donosi "Przegląd Sportowy", Bartosz Kurek jest poważnie kontuzjowany i jego klub ONICO Warszawa wystąpił do Polskiej Ligi Siatkówki z prośbą o dokonanie transferu medycznego.

Już we wtorek (16 kwietnia) ma odbyć się pierwsze półfinałowego spotkanie PlusLigi między ONICO Warszawa a Jastrzębskim Węglem (godz. 20:30), a już wiadomo, że zabraknie w nim najlepszego zawodnika stołecznej drużyny. Jak twierdzi "Przegląd Sportowy", warszawski klub starał się utrzymać uraz pleców Bartosza Kurka w tajemnicy, ale okazało się, że kontuzja jest na tyle poważna, że ONICO wystąpiło do PLS o możliwość dokonania transferu medycznego.

Zmiany w zasadach przyznawania licencji w PLS: listy czystości, zaświadczenia i punkty ujemne

- Potwierdzam, że dzisiaj przyszło do nas pismo w tej sprawie z ONICO. Odsyłam dokumenty medyczne do PZPS, która powoła komisję lekarską. Specjaliści ocenią, czy kontuzja jest poważna i czy warszawski klub będzie mógł w ramach transferu medycznego ściągnąć nowego atakującego - mówił w rozmowie z "Przeglądem" komisarz Polskiej Ligi Siatkówki Cezary Matusiak. Jeżeli klub z Warszawy dokona transferu medycznego, będzie to oznaczało koniec sezonu dla Kurka.

MVP ostatniej mistrzostw świata siatkarzy dołączył do ONICO Warszawa w grudniu 2018 roku po wycofaniu się Stoczni Szczecin, poprzedniego klubu Bartosza Kurka, z rozgrywek PlusLigi. Transfer reprezentanta Polski pomógł nie tylko wypromować siatkówkę w Warszawie, ale przyczynił się także do podniesienia jakości sportowej zespołu Stephane'a Antigi, co potwierdza drugie miejsce ONICO po fazie zasadniczej PlusLigi. Nasza redakcja niedawno wybrała Bartosza Kurka najlepszym siatkarzem pierwszej części sezonu.

Oficjalnie: Dariusz Daszkiewicz poprowadzi GKS Katowice. Lawina zmian w składzie

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Czy ONICO Warszawa awansuje do finału PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL