Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz KurekWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Oficjalnie: koniec sezonu dla Bartosza Kurka!

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Potwierdziły się nieoficjalne informacje sprzed paru godzin - z powodu kontuzji pleców Bartosz Kurek nie dokończy sezonu 2018/2019 PlusLigi. To ogromne osłabienie ONICO Warszawa w półfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem.

Sprawdził się najczarniejszy scenariusz dla kibiców ONICO Warszawa. Wcześniejsze, nieoficjalne informacje zostały potwierdzone - Bartosz Kurek nie dokończy sezonu 2018/2019 PlusLigi z powodu kontuzji pleców.

- Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębieniu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by w jakikolwiek sposób zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki, ale niewątpliwie potrzebna jest przerwa. Zawodnik wspólnie z klubem, kadrą medyczną ONICO i reprezentacji Polski podjęli decyzję o przerwie medycznej i wdrożeniu odpowiedniego leczenia - mówi dla oficjalnej strony internetowej klubu ze stolicy doktor Grzegorz Adamczyk, lekarz drużyny.

Oznacza to, że Kurka, wybranego niedawno przez naszą redakcję najlepszym zawodnikiem fazy zasadniczej, zabraknie we wtorkowym, pierwszym meczu półfinałowym z Jastrzębskim Węglem (początek zawodów o godz. 20:30). Do rewanżu pomiędzy obydwoma zespołami dojdzie w piątek. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

Zobacz także: Oficjalnie: Maciej Muzaj w Gazpromie-Jugrze Surgut

ZOBACZ WIDEO Czy Polska potrzebuje Wilfredo Leona? "To tak, jakby do kadry dołączył Ronaldo lub Messi"

Czy bez Kurka w składzie ONICO wyeliminuje Jastrzębski Węgiel i zagra w finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL