Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alicja Grabka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Alicja Grabka

Pierwsze ruchy kadrowe DPD Legionovii. Powrót Alicji Grabki

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Choć pochodzi z Wieliczki, to właśnie z drużyną z Legionowa zdobyła trzy mistrzostwa Polski juniorek. Po roku spędzonym w E.Leclerc Radomce Radom Alicja Grabka postanowiła wrócić do DPD Legionovii.

Niespełna 21-letnia rozgrywająca mierzy 180 centymetrów wzrostu. Karierę zaczynała w rodzinnej Wieliczce, a później przez SMS PZPS Szczyrk trafiła właśnie na Mazowsze. W sezonie 2015/2016 zadebiutowała w Lidze Siatkówki Kobiet w barwach DPD Legionovii Legionowo.

- Cieszę się, ze po roku przerwy wracam tu, do Legionowa. Te cztery lata spędzone tutaj wspominałam często i bardzo dobrze. Jestem szczęśliwa, że będę mogła pracować z tak doświadczonym trenerem, jak Alessandro Chiappini i że będę mogła brać udział w nowo powstającym projekcie, który jest bardzo obiecujący - powiedziała Alicja Grabka tuż po podpisaniu kontraktu cytowana na oficjalnej stronie klubu.

Czytaj też: Tydzień do meczu, a biletów już nie ma. Kibice ŁKS-u Commercecon Łódź wykupili wejściówki na finał

Siatkarka znalazła się też w szerokiej, trzydziestoosobowej kadrze reprezentacji Polski na sezon 2019. Lada moment więc pojawi się na zgrupowaniu w Szczyrku.

ZOBACZ WIDEO: Serie A: Bologna FC krok od utrzymania. Skorupski lepszy od Bereszyńskiego i Linettego [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Kilka dni wcześniej klub z Mazowsza poinformował, że po czterech latach żegna się z przyjmującą Zuzanna Górecka. W DPD Legionovii czterokrotnie została mistrzynią Polski juniorek i dwukrotnie mistrzynią Polski kadetek, a w tym sezonie po raz pierwszy wystąpiła na poziomie seniorskim.

- Bardzo się cieszę, że to właśnie w tym klubie mogłam rozpocząć swoją przygodę z dorosłą siatkówką - podkreśliła 18-letnia przyjmująca. Według nieoficjalnych informacji Górecka przeniesie się za granicę, najprawdopodobniej do ligi francuskiej.

Trwa również kompletowanie sztabu szkoleniowego. Asystentem trenera Alessandro Chiappiniego będzie Adrian Chyliński, który przez trzy ostatnie sezony pracował w klubie jako statystyk. 

- Było to dla mnie duże wyzwanie, pełne ciężkiej pracy a także kontrastów. Kontrastów, które pozwoliły mi zebrać bardzo dużo doświadczenia. Mam tu na myśli ciężkie batalie o ligowy byt z zespołem seniorskim, a także pełną sukcesów współpracę z grupami młodzieżowymi LTS - powiedział II trener DPD Legionovii Legionowo, który ma również koordynować pierwszy zespół z ekipami juniorskimi i kadeckimi.

Czytaj też: Włoska myśl szkoleniowa w DPD Legionovii Legionowo. Alessandro Chiappini nowym trenerem

Za statystyki odpowiadał będzie Włoch Fabio Gabban, który współpracował w minionym sezonie z trenerem Chappinim w Enea PTPS-ie Piła, a wcześniej w Treflu Proximie Kraków.

- Znamy i wzajemnie cenimy swój styl pracy. Jeśli chodzi o pozostałych kolegów, wierzę, że znajdziemy wspólny język. Wiem, że to profesjonaliści, którzy kochają swoją pracę - powiedział Gabban.

W kolejnych dniach DPD Legionovia ma odsłonić kolejne karty, jeśli chodzi o skład na sezon 2019/2020.

Czy DPD Legionovia Legionowo zajmie wyższe miejsce niż w poprzednim sezonie LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL