Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze ONICO Warszawa PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa

ONICO Warszawa chce zmiany wyniku meczu! Jest oświadczenie

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
ONICO Warszawa domaga się zmiany wyniku pierwszego meczu finałowego PlusLigi z Zaksą Kędierzyn-Koźle (2:3). Klub ze stolicy przedstawił oficjalne stanowisko w oświadczeniu.

Do niesamowitych scen doszło w końcówce pierwszego finału tegorocznego sezonu PlusLigi pomiędzy ONICO Warszawa i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Pod koniec piątego seta, po ataku Nikołaja Penczewa sędzia przyznał punkt dla drużyny ze stolicy, co oznaczało zwycięstwo gości 15:13. Radość ONICO przerwał jednak sędzia Wojciech Maroszek, który po protestach siatkarzy Zaksy, odgwizdał błąd podwójnego odbicia piłki Piotrowi Łukasikowi.

Ostatecznie to Zaksa wygrała spotkanie 3:2, z czym jednak nie może się pogodzić ekipa z Warszawy. Tym bardziej, że po meczu sędzia przyznał, że popełnił błąd przyznając punkt gospodarzom.

Teraz ONICO domaga się reakcji ze strony władz PlusLigi. Już został złożony oficjalny protest (więcej w TYM MIEJSCU), teraz wystosowali specjalne oświadczenie, w którym przedstawili swoje stanowisko.

"Sędzia uległ presji i złamał regulamin. Skonsultował bowiem decyzję z drugim arbitrem i finalnie nie uznał prawidłowo zdobytego punktu Nikołaja Penczewa" - czytamy w oświadczeniu.

Decyzja Komisji Ligi o ewentualnej zmianie wyniku spotkania ma zostać ogłoszona jeszcze w poniedziałek.

Łukasz Kadziewicz oburzony zachowaniem władz PlusLIgi. Sprawdź, dlaczego --->>

ZOBACZ WIDEO The Championship: Awantura po golu Klicha! Gest fair play drużyny Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • ed64 Zgłoś
  To co zrobił przewodniczący kolegium sędziów i sędzia meczu Kędzierzyn -Onico Maroszek to kompromitacja i zwykłe złodziejstwo.To nie był błąd Maroszka to wielbłąd nie pierwszy w
  Czytaj całość
  tym meczu kłopoty z liczeniem punktów.Będąc na miejscu właścicieli drużyny zastanowił bym się nad wycofaniem jej z dalszych rozgrywek .Nich panowie z związku z Zagumnym na czele dalej bawią się sami tymi klockami.Skoro przyjęcie piłki było zgodne z przepisami i akcja zakończona punktem to jaki problem.Ten związek i sędziowie to istna mafia już zapadły decyzje że mistrzem musi być Zaksa.Jak nie potrafią ważnych meczów sędziować Polscy sędziowie to nie sprowadzają zagranicznych wtedy wszelkie układy szlag trafi.Nie można dopuścić żeby kibice słono płacili za ustawione mecze i głupie decyzję sędziów i jeszcze głupsze związku.który razem z Zagumnym schował gówę w piasek i rżną głupów że rozwiązali sprawę
  • JS2015 Zgłoś
   jak to zasadne, trzeba to powtórzyć i tyle....mecz ekstraklasy Lechia-Legia też trzeba powtórzyć bo takich pomyłek być nie może na tym poziomie rywalizacji...
   • docent2 Zgłoś
    Sędzia też człowiek, ma prawo się pomylić. Jak by zwyciężyło ONICO byłby to samo co teraz, krytyka że nie odgwizdał nieczystego odbicia, przecież drugi sędzia zauważył. Wybierał
    Czytaj całość
    między dżumą a cholerą. Wybrał jak wybrał i koniec. Wszyscy żyją, wiadomo, gospodarzom to i ściany pomagają. Zostały 4 mecze, ONICO jak jest lepsze to może to udowodnić, sędzia zafundował im dawkę adrenaliny przed kolejnymi meczami :).
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL