Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian BuchowskiWP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Adrian Buchowski

Transfery w PlusLidze: Adrian Buchowski zamienił Będzin na Katowice

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Nowym przyjmującym siatkarskiego GKS-u Katowice na sezon 2019/2020 został Adrian Buchowski. Pochodzący z Zielonej Góry 27-latek występował ostatnio w MKS-ie Będzin.

- To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi. Współpracował już także z trenerem Dariuszem Daszkiewiczem i dobrze wpisuje się w model drużyny, którą budujemy - ocenił kierownik siatkarskiej sekcji GieKSy Dariusz Łyczko na łamach oficjalnego portalu klubu.
[tag=1959]
[/tag]
Adrian Buchowski, który spędził sezon 2018/2019 PlusLigi w MKS Będzin, był podopiecznym obecnego szkoleniowca GKS-u Katowice w latach 2013-2016, które spędził w Effectorze Kielce. Były zawodnik kieleckiego klubu wraz z trenerem Daszkiewiczem i kilkoma innymi siatkarzami włączył się w akcję ratowaniu siatkówki w Kielcach (więcej przeczytasz tutaj).
27-letni przyjmujący z Zielonej Góry, absolwent SMS-u PZPS Spała i były zawodnik klubów z Jastrzębia-Zdroju, Suwałk, Wielunia oraz Olsztyna, to pierwszy przyjmujący, którego GKS oficjalnie ogłasza w tym oknie transferowym. Wcześniej śląski klub obwieścił sprowadzenie do drużyny atakujących Jakuba Jarosza i Wiktora Musiała oraz rozgrywającego Jana Firleja. Jedynymi siatkarzami z ubiegłorocznego składu, którzy pozostaną w GKS-ie na kolejny sezon, są Maciej Fijałek i Emanuel Kohut.

Niedawno w PlusLidze doszło do transferu w drugą stronę, jako że były gracz GieKSy Rafał Sobański przeniósł się do MKS-u Będzin. Według naszych informacji w kadrze katowickiego klubu na kolejny sezon PlusLigi powinniśmy zobaczyć także Rafała Szymurę (ex-ZAKSA Kędzierzyn Koźle), Kamila Kwasowskiego z Cerrad Czarnych Radom, Miłosza Zniszczoła z Indykpolu AZS Olsztyn i Jana Nowakowskiego z ONICO Warszawa. W zespole ma znaleźć się także amerykański libero Dustin Watten, były gracz klubu z Radomia.
Pieniądze nie grają, czyli Aluron Virtu Warta Zawiercie w sezonie 2018/2019

ZOBACZ WIDEO FC Barcelona zagra w finale Ligi Mistrzów? "Messi przerasta Liverpool i całą Ligę Mistrzów"


 

Jak oceniasz ruchy transferowe GKS-u Katowice na przyszły sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL