Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

"Nowa drużyna, nowe cele". Michał Kubiak o intensywnym sezonie reprezentacyjnym

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kapitan reprezentacji siatkarzy, Michał Kubiak zdradził, że trener Vital Heynen odbył już rozmowy z kadrowiczami i każdy zawodnik wie, gdzie i jak będzie grał. Nadchodzący sezon będzie wyjątkowo ciężki.

- Przed nami są nowe cele, nie ma co już rozpamiętywać i myśleć o tym, co było. Jest nowa drużyna. Oczywiście, gros zawodników zostało, ale pojawili się nowi, żądni tego, by pograć i się pokazać. Myślę, że każdy będzie miał szansę - powiedział Michał Kubiak w magazynie #7strefa na Polsacie Sport.

Kapitan Biało-Czerwonych podkreślił, że selekcjoner Vital Heynen odbył już rozmowy ze wszystkimi kadrowiczami na temat występów w poszczególnych turniejach i każdy z reprezentantów wie, czego może się spodziewać.

- Trener lubi rozmawiać z zawodnikami i mieć z nimi dobry kontakt. Każdy z nas rozmawiał już z nim na temat swoich planów i planów drużyny. Każdy z nas wie, gdzie i jak będzie grał. Oczywiście, jeśli zdrowie pozwoli - dodał 31-letni Kubiak, który zagra w dwóch turniejach Ligi Narodów (w Katowicach i Lipsku).

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. "W odróżnieniu od Legii i Lechii świetnie wykorzystali wiosnę"

ZOBACZ: Michał Kubiak: Podporządkowuję kadrze całe życie. Celem jest złoto w Tokio >>

- Do Niemiec przyjadę, a potem będziemy przygotowywać się do kwalifikacji olimpijskich. Oczywiście, to zależy też od tego, czy zakwalifikujmy się do Final Six Ligi Narodów - zakończył gość magazynu #7strefa.

Kalendarz gier siatkarskiej reprezentacji w tym roku jest niezwykle napięty. Polacy rozpoczną sezon meczem towarzyskim z Niemcami (25 maja w Gliwicach). Potem wezmę udział w Lidze Narodów (31 maja - 14 lipca) - zagrają kolejno w Polsce, Chinach, Iranie, we Włoszech, Niemczech i ew. w USA.

ZOBACZ: Klubowe Mistrzostwa Azji: Michał Kubiak ze srebrnym medalem, wyróżnieniem indywidualnym i sporym niedosytem >>

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia w Krakowie) będzie generalnym sprawdzianem przez kwalifikacyjnym turniejem do IO 2020 w Tokio, który odbędzie się w Gdańsku (9-11 sierpnia). Następnie kadrę czekać będą mistrzostwa Europy (13-29 września) oraz Puchar Świata w Japonii (1-15 października).

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL