Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Dragan Travica

Dragan Travica zaatakował irańską federację. "Oskarżacie Kubiaka, a co robicie z klubami, które nie płacą?"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Dragan Travica wciąż czeka na swoją pensję z klubu Szahrdari Urmia. Brązowy medalista olimpijski z Londynu na Instagramie zamieścił emocjonalny wpis, nawołując o pomoc do FIVB i irańskiej federacji.

Wydawałoby się, że o swoim pobycie w Iranie i tamtejszej lidze Dragan Travica mógłby już dawno zapomnieć, bowiem klub ten opuścił razem z ojcem Ljubomirem w styczniu 2017 roku.

O problemach finansowych klubu i możliwości odejścia z ligi zawodnik wiedział kilka tygodni wcześniej, zdążył nawet sprawę braku płatności zgłosić do irańskiego sądu. Ten jednak odrzucił argumentację siatkarza.

Sprawa nadal nie jest zamknięta. Travica zdenerwował się tym, że irańska federacja zajmuje się słowami Michała Kubiaka na temat Iranu, natomiast zupełnie nie przejmuje się uregulowaniem płatności sprzed kilku lat.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS o kontrowersyjnych słowach Michała Kubiaka. "Zostało wszczęte dochodzenie. To była jawna prowokacja"

Czytaj też:
-> Wojciech Drzyzga skomentował karę dla Michała Kubiaka. "Nikomu niepotrzebna historia"
-> Mirosław Przedpełski o karze dla Michała Kubiaka. "Spodziewam się, że FIVB uzna ją za wystarczającą"

"Już wystarczy. Kluby siatkarskie muszą płacić zawodnikom za ich pracę. Ciężko trenujemy, walczymy na boisku, żeby drużyny wygrywały i dostawały za to nagrody. A my za to nie otrzymujemy zapłaty? To niesprawiedliwe być traktowanym w ten sposób. Wielu graczy zmaga się z taką sytuacją!

Minęły już prawie dwa lata od decyzji FIVB, wedle której Szahrdari Urmia powinien mi zapłacić. Nadal tak się nie stało. 40 proc. irańskich klubów podlega sankcjom FIVB. Dlaczego turniej Ligi Narodów organizowany jest w Iranie, jakby nic się nie stało? Dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi od FIVB na moje pisma?

FIVB #BePartOfTheGame (oficjalny hashtag Ligi Narodów, "Bądź częścią gry" - przyp. red.) - co robisz z klubami, które nie liczą się z twoimi decyzjami i sankcjami?

IRIVF (Irański Związek Piłki Siatkowej) - oskarżacie Kubiaka, a co robicie w tym przypadku?

To się musi zmienić. FIVB musi chronić zawodników" - napisał Travica na Instagramie.

Przypomnijmy, że irańska federacja domaga się kary dla Michała Kubiaka za słowa, których użył podczas wywiadu w "Prawdzie Siatki". Prezes irańskiego związku Afshin Davari złożył skargę do FIVB.

W środę PZPS nałożył na kapitana reprezentacji Polski karę zawieszenia na sześć spotkań. Komisja Etyki FIVB, która rozpatrzy skargę Irańczyków, może zaproponować zarządowi federacji następujące kary: ostrzeżenie, reprymendę, karę finansową w wysokości do 10 tysięcy franków szwajcarskich, zawieszenie na okres do sześciu miesięcy. 

- Karę wymierzoną przez PZPS uważam za adekwatną. W mojej ocenie FIVB uzna ją za wystarczającą - mówił nam Mirosław Przedpełski, członek zarządu światowej federacji.

Dragan Travica po tym, jak opuścił ligę irańską, przeniósł się do swojej ojczyzny, grał w Azimucie Modena oraz Kioene Padwa.

Czy FIVB powinna mocniej reagować w kwestii zaległości w klubach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • Lubię czysty sport. Zgłoś
  Tu niestety się zgodzę, że p. Kubiak mógł powściągnąć jęzor o dwa zdania. Lub jeśli musiał to powiedzieć to konkretnie o osobach - prowokatorach lub kibicach którzy gwizdali i
  Czytaj całość
  hałasowali gdy tylko nasi dochodzili do piłki (ponoć teraz było lepiej ale i tak gwizd jest dla mnie gwizdem - fonetycznie różni się diametralnie od kibicowania i bicia brawo)...ale jakkolwiek to nazwiemy mógł wymierzyć swój "piorun gniewu" w zawodników i kibiców, a nie w naród bo sobie napytał biedy niepotrzebnie.
  • token Zgłoś
   Kubiak to facet który nie wie kiedy zamilknąć..... Najlepiej gra wtedy gdy jest cicho i swoje komentarze zachowuje dla siebie, im jest w gorszej formie tym bardziej wyrywa się do mikrofonu
   Czytaj całość
   kłapiąc dziobem!
   • Zuzanna Grazyna Jabłkowska Zgłoś
    Przecież ta kara to tylko najleepsza z mozliwych obrona M.Kubiaka.Jeżeli polski Zwiazek by tego nie zrobił toFederacja mogła mu dołożyc 5 razy tyle byle zamknac temat. A tak maja podstawy
    Czytaj całość
    by uznac sprawe za załatwioną.Kto tego nie rozumie niech sie wypowiada.a swoja drogą mógł zaatakować poszczególnych siatkarzy a nie naród ,tu przesadził.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL