Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał KubiakNewspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Nie będzie większych sankcji dla Michała Kubiaka. FIVB zaakceptowało karę nałożoną przez PZPS

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Przedstawiciele FIVB zdecydowali, że sześć meczów zawieszenia i nagana to wystarczające kary dla Michała Kubiaka za kontrowersyjne słowa, jakie niedawno wypowiedział. Federacja zachęciła, by polski siatkarz sporządził oficjalny list z przeprosinami.

Komitet działający przy Panelu Dyscyplinarnym FIVB potwierdził w oficjalnym komunikacie na stronie Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, że Michał Kubiak dopuścił się naruszenia przepisów dyscyplinarnych związku. Chodzi o wywiad dla programu "Prawda Siatki", podczas którego kapitan reprezentacji Polski mężczyzn w bardzo niepochlebnych słowach wypowiedział się na temat siatkarzy kadry Iranu.

Liga Narodów 2019. Polska - Francja. Ambitna młodzież słabsza od Trójkolorowych

- Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją - mówił Kubiak, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją władz irańskiej siatkówki.

Siatkarz wyjaśniał potem w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie PZPS, że jego zamiarem nie było obrażenie całego narodu irańskiego, a zwrócenie uwagi na prowokacyjne zachowanie siatkarzy z tego kraju. Polski związek siatkarski postanowił nałożyć na dwukrotnego mistrza świata karę nagany oraz zawieszenia na 6 meczów reprezentacji Polski za użycie "określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego". 

Przedstawiciele Panelu Dyscylinarnego przyznali, że kara nałożona na Kubiaka przez PZPS jest zgodna z zasadami regulacji dyscyplinarnych FIVB i nie widzą potrzeby dodatkowego karania siatkarza. Tym samym gracz japońskiego Panasonic Panthers ominie trzeci i czwarty tydzień Ligi Narodów. Do tego FIVB potwierdziło, że decyzja PZPS podlega apelacji i fedecja zostawia sobie prawo do ponownego podjęcia sprawy, jeżeli Michał Kubiak nie dotrzyma warunków sankcji albo zdecyduje się na jej ponowne rozpatrzenie.

Do tego komitet przy Panelu Dyscyplinarnym zalecił Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, by Kubiak sporządził list z przeprosinami za zaistniałą sytuację, który miałby zostać publicznie odczytany przed rozpoczęciem meczu Ligi Narodów Iran-Polska (15 czerwca) w Urmii.

PlusLiga: Michał Kędzierski wraca do Cerradu Czarnych Radom

ZOBACZ WIDEO Mateusz Bieniek wychwala Wilfredo Leona. "Super chłopak"

Czy decyzja FIVB w sprawie Michała Kubiaka satysfakcjonuje cię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL