Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Kubiak

PZPS wysłał list do Irańskiej Federacji Siatkówki. Prezes Davari zadowolony z reakcji w sprawie Michała Kubiaka

Filip Korfanty
Filip Korfanty
PZPS ukarał Michała Kubiaka za obraźliwe słowa skierowane do Irańczyków. Kara została zaakceptowana przez Światową Federację Piłki Siatkowej, a reakcja PZPS i FIVB zadowoliła Afshina Davariego, szefa Irańskiej Federacji Siatkówki.

Po obraźliwych słowach, jakie w wywiadzie na kanale "Prawda Siatki" wypowiedział o Irańczykach Michał Kubiak, Irańska Federacja Siatkówki złożyła do FIVB oficjalną skargę na kapitana reprezentacji Polski, o czym pisaliśmy tutaj: Irańska federacja złożyła oficjalną skargę do FIVB na Michała Kubiaka. "Chcemy wykorzenić ten problem".

Polski przyjmujący został ukarany, a reakcja PZPS i FIVB zadowoliła irańską stronę. - Biorąc pod uwagę zniewagę narodu irańskiego, oczekiwaliśmy na reakcję FIVB. Na szczęście pojawiła się ona przed trzecim weekendem Ligi Narodów w Urmii. Polska i światowa federacja przysłały do nas akceptowalną odpowiedź. Dziękujemy, mając nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i naród irański oraz nasz ukochany kraj nie będzie już obrażany - skomentował Afshin Davari, tymczasowy szef Irańskiej Federacji Piłki Siatkowej, za pośrednictwem oficjalnej strony związku.

Treść listu prezesa Jacka Kasprzyka do Afshina Davariego:

"Szanowny Panie Prezesie,

w związku z ostatnimi bardzo niefortunnymi i całkowicie nieodpowiednimi komentarzami na temat narodu irańskiego, wypowiedzianymi w mediach przez Michała Kubiaka - kapitana reprezentacji Polski, Polski Związek Piłki Siatkowej chciałby wyrazić głęboki żal z powodu tego incydentu, którego Polski Związek Piłki Siatkowej nie był świadomy, ani w żaden sposób go nie popiera. Czując głęboką przykrość z powodu tego, co powiedział Michał Kubiak, proszę mieć pewność, że Polski Związek Piłki Siatkowej, jako podmiot sportowy i podążający za olimpijskimi wartościami, które głosił Pierre de Coubertain, stawia szacunek dla ludzkiej godności i tożsamości narodowej na równi dla wszystkich swoich międzynarodowych partnerów, a Irańska Federacja Piłki Siatkowej jest jednym z nich.

Po tym niedopuszczalnym zachowaniu jednego z naszych sportowców, Polski Związek Piłki Siatkowej podjął surowe kroki przeciwko nieuprzejmości, niekulturalności i lekkomyślności Michała Kubiaka. Został on oficjalnie upomniany przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Komisję Dyscyplinarną Federacji. Ponadto został zawieszony na sześć kolejnych spotkań reprezentacji narodowej i ukarany grzywną.

Żałując szczerze tego incydentu, proszę pozwolić mi zapewnić, że Polski Związek Piłki Siatkowej podejmie wszelkie możliwe i koniecznie kroki, aby uniknąć takich sytuacji. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie uda nam się odzyskać dobre stosunki, które łączyły nasze federacje przez lata i przeszłość ich nie zasłoni.

Polski Związek Piłki Siatkowej korzystając z okazji, chciałby przekazać Irańskiej Federacji Piłki Siatkowej gwarancję najwyższego poważania.

Z poważaniem,

Jacek Kasprzyk
Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej"

Liga Narodów. Świetne przywitanie Polaków w Iranie. "Nawet przez chwilę nie ma strachu"

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen śpiewał hymn Polski razem z kibicami. "Polacy są bardzo bystrzy! Publiczność w spodku była MVP meczu"

Czy kara dla Michała Kubiaka jest adekwatna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL