Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów. Polska - Rosja. Wpadka Irańczyków z odegraniem polskiego hymnu

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pierwszy mecz Polaków w Urmii podczas trzeciego weekendu Ligi Narodów 2019 i już wpadka Irańczyków. Nagranie polskiego hymnu zostało puszczone dopiero od refrenu, bez pierwszej zwrotki.

Konsternacji z tego powodu nie ukrywali polscy siatkarze. Gdy oczekiwali aż wybrzmi Mazurek Dąbrowskiego, a nagle zamiast pierwszej zwrotki pojawił się od razu refren, to na ich twarzach zagościł lekki uśmiech. Hymn Rosji został odegrany bez żadnej wpadki. 

Przed spotkaniami polskich siatkarzy w irańskiej Urmii było sporo obaw o postawę miejscowych kibiców względem Biało-Czerwonych. To efekt ostatnich nieprzychylnych słów Michała Kubiaka pod adresem irańskich siatkarzy i kibiców. 

Czytaj także: to on sprowokował Michała Kubiaka. Teraz znów stanie na drodze Polaków

Sami organizatorzy, jak zapewnił na antenie Polsatu Sport komentator Tomasz Swędrowski, bardzo dobrze przyjęli polskich siatkarzy. Od początku meczu Biało-Czerwonych z Rosją, atmosfera na trybunach także jest dość spokojna, chociaż pojawiają się nieliczne gwizdy, gdy polscy siatkarze serwują albo piłka jest po ich stronie.

Czytaj także: Igor Kolaković: Michał Kubiak powinien przeprosić

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Polska na autostradzie do Euro 2020. Czy Jerzy Brzęczek znalazł optymalne ustawienie?


 

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Katon el Gordo Zgłoś
  No to teraz czekamy na list protestacyjny do władz światowej siatkówki o "przyjrzenie się sprawie i zajęcie stanowiska". Najlepiej niech organizatorzy przed meczem z Polską odczytają
  Czytaj całość
  list, w którym się ukorzą i przeproszą za tę wpadkę. Przecież z łatwością można udowodnić, że "obrazili uczucia patriotyczne" całej drużyny i milionów Polaków przed tv. Można dorzucić, że za ten hymn ludzie ginęli. "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie".
  • Marecki CS Zgłoś
   Nie doszukiwałbym się w tym jakiegoś związku z Kubiakiem, Irańczycy są po prostu słabi w organizowaniu dużych międzynarodowych imprez. Wystarczy spojrzeć na realizację transmisji tv,
   Czytaj całość
   a znajdziemy odpowiedź na pytanie dlaczego coś takiego miało miejsce.
   • Krzysztof Zieliński Zgłoś
    Przestańcie przecież każdy może popełnić błąd np. my możemy Irańczykom puścić hymn Izraela czy USA wielkie mi co chyba oni nie będą mieli do nas o to pretensji
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL