Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów. Sprawdź tabelę rozgrywek po meczu Polaków z Irańczykami

Szymon Łożyński
W 8. kolejce Ligi Narodów polscy siatkarze przegrali z Iranem 2:3, mimo że prowadzili już 2:1 w setach. Sprawdź, które miejsce zajmują w tabeli Biało-Czerwoni po sobotnim niepowodzeniu.

Po ośmiu spotkaniach Biało-Czerwoni mają na swoim koncie 4 zwycięstwa i 4 porażki. Z 12 punktami aktualnie zajmują 7. lokatę w tabeli rozgrywek.

Przypomnijmy, że nasi reprezentanci rozpoczęli tegoroczną Ligę Narodów od zwycięstwa z Australią 3:1. Później wygrali z USA 3:2, przegrali z Brazylią 1:3 i Francją również 1:3. Następnie pokonali Bułgarię 3:1, Chiny 3:0. Już w Urmii okazali się słabsi najpierw od Rosjan (1:3), a w sobotę od Irańczyków (2:3).

Do turnieju finałowego, który w dniach 10-14 lipca odbędzie się w Chicago, awansuje pięć najlepszych drużyn w tabeli rozgrywek oraz gospodarz, reprezentacja USA. Jeśli Amerykanie będą w czołowej piątce, to awansuje również 6. drużyna w tabeli po 15 kolejkach.