Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Vital HeynenWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: trener Vital Heynen

Liga Narodów. Grzegorz Łomacz i Vital Heynen zostali honorowymi obywatelami Iranu. Selekcjoner Polaków otrzymał prezent

Filip Korfanty
Filip Korfanty
Przed startem turnieju Ligi Narodów Vital Heynen spotkał się z burmistrzem Urmii. Selekcjoner i kapitan reprezentacji Polski w Urmii, Grzegorz Łomacz, otrzymali tytuł honorowych obywateli Iranu, a trener otrzymał prezent - tradycyjny irański dywan.

Nieprzychylne słowa kapitana polskiej drużyny Michała Kubiaka pod adresem narodu irańskiego odbiły się w tym kraju szerokim echem, ale nie spowodowały wrogości wobec naszej drużyny. W czwartek przekonywał o tym Karol Kłos, który podkreślał, że Polacy zostali w Iranie miło przyjęci, a Vital Heynen jeszcze przed startem turnieju został zaproszony przez burmistrza miasta Urmii do swojego biura, gdzie otrzymał prezent, a selekcjoner Polaków oraz kapitan reprezentacji w Urmii, Grzegorz Łomacz, otrzymali tytuł honorowych obywateli Iranu.

Liga Narodów. Vital Heynen zachwycony Iranem i przeciwny odczytywania listu z przeprosinami od Michała Kubiaka

O komentarz do tej sytuacji poproszona została przez nas Sarah Hessaby, dyrektor do spraw międzynarodowych irańskiej federacji. - Wydarzenie zaaranżował Mohammad Hazratpour, burmistrz Urmii, czyli miasta gdzie odbywał się turniej Ligi Narodów. Z powodu zbyt dużej propagandy przeciwko Iranowi, chciał pokazać swoją chęć zadbania o polskich zawodników. Dlatego zaprosił do swojego biura trenera polskiej drużyny i podarował mu irański tradycyjny cenny dywan. Oprócz tego, Vitalowi Heynenowi i kapitanowi polskiej kadry siatkarzy w Urmii, Grzegorzowi Łomaczowi, nadał honorowe obywatelstwo Iranu. Mogę zapewnić Polaków, że ludzie tutaj szanują polski zespół, a to, co robi jeden zawodnik, nie ma nic wspólnego z pozostałymi, szczególnie po tym, jak polski związek wystosował do nas przeprosiny - wyjaśniła Sarah Hessaby.

Zdjęcie z tego wydarzenia opublikowała irańska agencja Fars News.

źródło: farsnews.comźródło: farsnews.com
Polscy siatkarze w Urmii zanotowali dwie porażki - 1:3 z Rosją i 2:3 z Iranem. Trzeci mecz zakończył się wygraną z Kanadą 3:1. W najbliższy weekend reprezentacja Polski rozegra w ramach Ligi Narodów turniej w Mediolanie, rywalami będą zespoły Argentyny, Serbii i Włoch.

Liga Narodów. Iran - Polska. Aleksander Śliwka: Długo nie zapomnę tego spotkania

ZOBACZ WIDEO Vital Heynen śpiewał hymn Polski razem z kibicami. "Polacy są bardzo bystrzy! Publiczność w spodku była MVP meczu"

Czy reprezentacja Polski awansuje do turnieju finałowego Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL