Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Vital Heynen

Liga Narodów. Prezydent irańskiej federacji o Vitalu Heynenie: On potrzebuje psychologa!

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
To nie koniec zgrzytów na linii Iran-Polska po turnieju Ligi Narodów w Urmii. Prezydent irańskiej federacji Afshin Davari dziwi się zarzutom trenera Vitala Heynena co do bezpieczeństwa jego drużyny, a Belga nazywa "chorym psychicznie".

Po przegranym 2:3 meczu z reprezentacją Iranu Polacy mieli problem z powrotem do hotelu. Ich autokar przedzierał się przez ulice pełne wiwatujących ludzi i przyjechał na miejsce dwie godziny później niż planowano. Co ciekawe, gdy Biało-Czerwoni zameldowali się w hotelu, zastali tam zawodników z Iranu, którzy byli już poprzebierani i dawno po kolacji.

- To niedopuszczalne, żeby doprowadzić do sytuacji, w której zawodnicy będą się czuli zagrożeni. Bałem się o bezpieczeństwo mojej drużyny i dlatego mówię o tym głośno. Sam też absolutnie nie czułem się bezpiecznie. Myślałem tylko o tym, żeby przedostać się przez ten tłum bez większych problemów - mówił trener Vital Heynen w rozmowie z naszym portalem (więcej na ten temat TUTAJ).

Tymczasem na łamach irańskiej prasy prezydent tamtejszej federacji siatkówki Afshin Davari skrytykował trenera reprezentacji Polski i nazwał go "chorym psychicznie". Zarzucił mu eskalację psychologicznej wojny.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki o brutalnej stronie sportu. "Człowiek miał wszystkiego dość"

- Heynen za dużo oczekuje. Opóźnienia w drodze do hotelu zdarzają się na całym świecie, więc co mamy zrobić? Przetransportować drużynę helikopterem do hotelu? Mieliśmy dwie eskorty dla reprezentacji Polski, ich ochrona była w porządku. Nasi kibice bili też przecież brawo Polakom - powiedział.

Faktycznie, według relacji Tomasza Swędrowskiego z Polsatu Sport, trener Heynen zrobił ogromną awanturę, ale supervisor z ramienia FIVB nie był w stanie nic zrobić w tej sytuacji. 

W poniedziałek Polski Związek Piłki Siatkowej wysłał do światowej federacji list, w którym skrytykowano organizację i logistykę podczas turnieju w Urmii. Póki co, według Davariego "na razie jeszcze nic nie doszło".

Przeczytaj oświadczenie PZPS w tej sprawie

- Ale my też przecież mamy zdjęcia ludzi z Urmii, którzy byli na ulicach i możemy je wysłać do federacji. Polacy domagają się przeprosin? W porządku - przepraszamy ich za pasję i wspaniałą atmosferę na trybunach oraz za zwycięstwo naszej reprezentacji, która uszczęśliwiła nasz naród. Nie ma problemu - zadrwił.

Czy irańska federacja powinna przeprosić PZPS za sytuację z Urmii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • Lubię czysty sport. Zgłoś
  A tak na marginesie to jaka sankcja za publiczne nazwanie świrem grozi autorowi ów wypowiedzi? Hmmm? Skoro jesteśmy wszyscy tacy wrażliwi no to siup jakaś zawieszka? List zadośćuczynny?
  Czytaj całość
  ;-) ;-P
  • Marek Lewin Zgłoś
   Niestety jest to kraj dzikusow, owiec i terrorystów. Powinno im się odebrać możliwość organizacji takich turniejów.
   • Lubię czysty sport. Zgłoś
    No OK! Stało się, czy się nie stało nic niepokojącego. Ale jedna rzecz mnie ciekawi. Skoro opóźnienia się zdarzają i 2 godziny jechania niespełna 4 km do hotelu to też pikuś to
    Czytaj całość
    jakim cudem kadra Iranu się teleportowała do tegoż samego hotelu wychodząc z hali później (pewnie jeszcze fetowali, rozdawali autografy itp itd)? To może jednak wszyscy powinni przyjechać później skoro korki z powodu euforii to norma? ;-)
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL