Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiNewspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Wiemy, jakie kraje zorganizują mistrzostwa Europy siatkarzy i siatkarek w 2021 roku

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Podczas turnieju finałowego Złotej Ligi Europejskiej w Tallinie, prezydent CEV ogłosił kraje, które zorganizują mistrzostwa Europy siatkarek i siatkarzy w 2021 roku. Znów będzie to kilka państw.

Mistrzostwa Europy 2021 siatkarzy zorganizują Estończycy, Czesi, Niemcy i Finowie.

Z kolei najlepsze siatkarki Starego Kontynentu za dwa lata o medale będą rywalizować  na pewno w Serbii, Bułgarii i Rumunii. Być może dojdzie jeszcze jeden kraj, ale Aleksandar Boricić nie zdradził na razie nazwy czwartego państwa. Według informacji "Przeglądu Sportowego" może być nim Grecja. 

Czytaj także: nie było powtórki z Sofii. Polska lepsza od Argentyny

Zanim jednak siatkarze i siatkarki będą walczyć o medale w 2021 roku, czekają ich mistrzostwa Europy w tym roku. Siatkarze będą rywalizować w Holandii, Słowenii, Belgii i Francji (12-29 września). Z kolei tegoroczne mistrzostwa siatkarek (23 sierpnia - 8 września) zorganizują Polska, Czechy, Węgry i Turcja.

W fazie grupowej ME siatkarzy 2019 podopieczni Vitala Heynena zagrają z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą. Z kolei grupowymi rywalkami kadry Jacka Nawrockiego na ME siatkarek 2019 będą Włoszki, Belgijki, Ukrainki, Portugalki i Słowenki. 

Czytaj także: Miguel Angel Falasca nie żyje


ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Sport to ciągła presja i pogoń za wynikiem

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL