Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Julia Nowicka

Transfery w LSK: Julia Nowicka w Grot Budowlanych Łódź, Marta Biedziak wraca do Bydgoszczy

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Rozgrywająca reprezentacji Polski Julia Nowicka została siatkarką Grot Budowlanych Łódź. Kilkanaście godzin wcześniej kontrakt z wicemistrzem Polski przedłużyła Jaroslava Pencova.

Osiem zawodniczek liczy aktualnie kadra łódzkiej drużyny. Kilka dni temu zakontraktowana została belgijska przyjmująca Charlotte Leys. Drugą nową zawodniczką w szeregach Grot Budowlanych będzie rozegrywająca Julia Nowicka.

Czytaj też: Znamy gospodarzy Mistrzostw Europy 2021

- Julia Nowicka to bardzo młoda zawodniczka, dysponująca olbrzymim potencjałem, która odnalazła się w Lidze Siatkówki Kobiet, jak również bardzo szybko zyskała uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski. Wiem, że Julią interesowały się wszystkie cztery, czołowe zespoły z ligi, więc tym bardziej cieszymy się, że zdecydowała się bronić barw Grot Budowlanych Łódź. Wierzę, że wniesie do naszego zespołu dużo energii i powiewu świeżości - powiedział prezes klubu Marcin Chudzik, cytowany na oficjalnej stronie internetowej.

Wicemistrz Polski przed nowym sezonem wymieni obie rozgrywające. Kontrakt z Femke Stoltenborg nie został przedłużony, a Ewelina Tobiasz została wypożyczona do pierwszoligowego Enea Energetyku Poznań. Wcześniej drużynę opuściły Jovana Brakocević, Gabriela Polańska i Magdalena Stysiak.

Aktualnie w kadrze zespołu, poza Nowicką i Leys, znajdują się Julia Twardowska, Małgorzata Śmieszek, Agata Babicz, Anna BączyńskaMaria Stenzel, a także Jaroslava Pencova, która w czwartek przedłużyła kontrakt z niebiesko-biało-czerwonymi. Trenerem zespołu nadal będzie Błażej Krzyształowicz.

Czytaj także: Gyselle Silva nową bronią Chemika Police. Potrafiła zdobyć 56 punktów w meczu

Tymczasem ruchy kadrowe następują również w Banku Pocztowym Pałacu Bydgoszcz. Z drużyną pożegnała się młoda rozgrywająca Małgorzata Andersohn. Wcześniej uczyniła to Tamara Gałucha, która przeniosła się do Developresu SkyRes Rzeszów. Na razie nad Brdą pojawiły się dwie nowe siatkarki - Julia Rzeszelewska z drużyny juniorek, a także Marta Biedziak, która w latach 2011-2015 broniła już barw ekipy z Bydgoszczy. 

Na kolejny sezon w ekipie trenera Piotra Mateli pozostają Magdalena MazurekKinga Różyńska, Marta Ziółkowska, Patrycja Balmas, Ewelina Krzywicka, Monika Fedusio oraz Monika Jagła.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Julia Nowicka powinna być podstawową rozgrywającą Grot Budowlanych Łódź?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL