Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miguel Falasca WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Miguel Falasca

Siatkarskie środowisko opłakuje Miguela Angela Falaskę

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Nagła śmierć Miguela Angela Falaski wstrząsnęła siatkarskim środowiskiem. W mediach społecznościowych byłego zawodnika i trenera opłakują koledzy z boiska, dawni rywale, podopieczni oraz dziennikarze.

Jak informują włoskie i hiszpańskie media, Falasca uczestniczył w piątek w uroczystościach weselnych swojego asystenta w kobiecym zespole Saugella Monza. Późnym wieczorem w swoim pokoju hotelowym dostał ataku serca i mimo otrzymania pomocy medycznej zmarł.

Wiadomość o śmierci mistrza Europy z 2007 roku i czterokrotnego mistrza Polski z PGE Skrą Bełchatów (trzykrotnie jako zawodnik, raz jako trener) jest szokiem dla siatkarskiego środowiska. W mediach społecznościowych zmarłego opłakują i wspominają siatkarze reprezentacji Polski, m.in. Bartosz Kurek, Karol Kłos i Andrzej Wrona, a także zagraniczne gwiazdy tego sportu - Luciano De Cecco i Aleksandar Atanasijević. "Miałem zaszczyt grać z taką legendą, jak ty. Dzięki za wszystko Miguel, bez ciebie siatkówka nie będzie już taka sama" - napisał ten ostatni. Z kolei były selekcjoner reprezentacji Polski Andrea Anastasi, który prowadził hiszpańską drużynę narodową, gdy ta wygrywała mistrzostwa Europy przyznał zdruzgotany, że krwawi mu serce.

Wyświetl ten post na Instagramie.

That’s how I will remember You

Post udostępniony przez Bartosz Kurek (@bartkurek88)


Wyświetl ten post na Instagramie.

Mi corazón está sangrando. #AA

Post udostępniony przez AA

Wstrząśnięte są osoby związane ze Skrą, z którą Hiszpan był związany przez siedem lat, oraz z innymi klubami PlusLigi, oraz siatkarscy dziennikarze. Kondolencje składają też kluby włoskiej Serie A - z Civitanovy, Perugii czy Mediolanu. Wszyscy wspominają Falaskę jako świetnego zawodnika i świetnego człowieka.

Miguel Angel Falasca miał 46 lat. W czasie swojej siatkarskiej kariery (zakończył ją w 2013 roku) był uważany za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie. Przez wiele lat grał w reprezentacji Hiszpanii, z którą w 2007 roku sprawił wielką sensację, zdobywając mistrzostwo Europy.

Poza wspomnianymi sukcesami ze Skrą Bełchatów zdobywał trofea także w Belgii (z Knackiem Roeselare) i Hiszpanii (z Portolem Drac Palma de Mallorca). Występował również we włoskiej Serie A (Kerakoll Modena) i rosyjskiej Superlidze (Ural Ufa). Jako trener prowadził Skrę (2013-2016), reprezentację Czech (2016-2017) oraz włoskie Vero Volley Monza (2016-2018). W ostatnim sezonie był szkoleniowcem żeńskiej drużyny Saugella Team Monza.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL