Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Giba podczas All Star Volley ShowWP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Giba podczas All Star Volley Show

"Jednego nazwiska nie boję się wymienić". Giba mówi o reprezentacji Polski

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Legendarny brazylijski siatkarz, Giba, jest wielkim fanem Kuby Kochanowskiego. - Może być mistrzem na swojej pozycji, środkowego bloku - mówi.

42-letni Giba od roku mieszka w Polsce, gdzie jest ambasadorem fundacji All Star Volley. Dzięki temu były siatkarz jest świetnie zorientowany, co dzieje się na polskich parkietach.

W rozmowie z "Super Expressem" Giba zdradził, że zawodnikiem, który zrobił na nim największe wrażenie jest Jakub Kochanowski. - Nie chciałbym oceniać zbyt szybko, bo siatkarze zaczęli sezon reprezentacyjny krótko po rozgrywkach ligowych. A z doświadczenia wiem, że do osiągnięcia optymalnej formy potrzeba około półtora miesiąca. Ale jednego nazwiska nie boję się wymienić, bo to już znana postać: Kuba Kochanowski - powiedział Brazylijczyk.

- Lubię go oglądać w akcji. Jest młody, ale widać, że to mocna osobowość. Może być mistrzem na swojej pozycji, środkowego bloku - dodał Giba.

ZOBACZ: Tokio w Gdańsku - główny cel siatkarskich mistrzów świata w 2019 roku >>

ZOBACZ: Liga Narodów. Karol Kłos: Nie jesteśmy w fantastycznej dyspozycji, ale ważne, że wygraliśmy kolejny mecz >>

Mistrz olimpijski z Aten w 2004 r. podkreślił, że jest zwolennikiem naturalizowania zawodników, jak stało się z Wilfredo Leonem w Polsce czy Lealem w Brazylii. Giba uważa, że jeśli dzieje się to z korzyścią dla sportowców, to nie ma w tym nic nagannego.

Legendarny siatkarz przewiduje, że z Leonem Biało-Czerwoni będą jeszcze mocniejsi. - Leon to znakomity siatkarz, jest w idealnym wieku i zapewne będzie dla waszej drużyny dużym wzmocnieniem - zakończył.

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • oldtimer Zgłoś
  Dawno mam olo na Kochanowskiego a Reska trzyma sztywniaka Lemana jak srebra rodowe ...
  • Przemek Zyskowski Zgłoś
   widać Giba jest lubiany w Polsce przez Kibiców Polskich i przyjaźni się z córką Agaty
   • 5teel Zgłoś
    Gilberto Godoy Filho czyli Giba to wspaniały siatkarz i legenda tego sport oraz mega osobowość miałem okazje z nim chwilke pogadać:).Jestem jego Fanem nawet dostałem od niego przezwisko
    Czytaj całość
    które ciągnie się do dziś "żiba" więc jeśli On coś mówi to mówi prawde Kochanowski będzie legendą na tej pozycji jeśli rozwinie się siatkarsko odpowiednio i będą go omijały kontuzje
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL