Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Liga Narodów. Reprezentacja Polski podzielona na grupy. Część przebywa na zgrupowaniu w Spale

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Przed reprezentacją Polski siatkarzy ważny czas. Jedna grupa zagra w Lidze Narodów, a druga przygotowuje się już na zgrupowaniu w Spale do kwalifikacji olimpijskich.

Sytuacja reprezentacji Polski w Lidze Narodów nie jest komfortowa. Obecnie zajmuje ona szóste miejsce, ale do piątych Włochów traci aż cztery punkty. O awans do Final Six będzie więc ciężko, ale wciąż jest to realne (więcej TUTAJ).

Kluczowe są jednak igrzyska olimpijskie. Polacy rozpoczęli w Spale zgrupowanie przed sierpniowymi kwalifikacjami. Przebywają na nim zawodnicy, którzy w weekend nie będą grali w Lidze Narodów.

"Przegląd Sportowy" informuje, że w Spale przebywa 12 zawodników: Fabian Drzyzga, Grzegorz ŁomaczMichał Kubiak, Wilfredo LeonArtur SzalpukDawid KonarskiBartosz FilipiakPiotr Nowakowski, Mateusz BieniekJakub KochanowskiJakub Popiwczak i Paweł Zatorski.

Również 12 siatkarzy uda się do Lipska. Skład nie jest jeszcze znany, ale nie powinno być zbyt dużo zmian w porównaniu do poprzednich spotkań. Po meczach Ligi Narodów wszyscy reprezentanci Polski otrzymają dwa dni wolnego, a na początku lipca odbędzie się kolejne zgrupowanie w Zakopanem. Na nie powołania otrzymać ma tylko 16-17 zawodników.

Kwalifikacje olimpijskie odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Ergo Arenie. Rywalami Polaków będą Francja, Słowenia i Tunezja (więcej TUTAJ). Biało-Czerwoni muszą okazać się najlepsi, aby zapewnić sobie awans na igrzyska.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy reprezentacja Polski zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL