Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / volleyball.world / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny

Liga Narodów. Rosjanie przekreślili nadzieje Argentyny na Final Six. Australia lepsza od Chin

Adrian Nuckowski
Rosja pokonała Argentynę 3:2 w drugim dniu turnieju Ligi Narodów w Brisbane. Tym samym siatkarze z Ameryki Południowej definitywnie stracili szansę na awans do Final Six. Zwycięstwo zanotowali także Australijczycy, którzy ograli Chińczyków 3:1.

Przed rozpoczęciem spotkania z Rosjanami podopieczni Marcelo Mendeza w dalszym ciągu mieli matematyczne szanse na awans do Final Six Ligi Narodów 2019. Początek należał jednak do ubiegłorocznych triumfatorów tych rozgrywek, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów i konsekwentnie budowali przewagę, nie oddając jej do końca premierowej partii. W kolejnej to z kolei Argentyńczycy panowali nad boiskowymi wydarzeniami, nie dając swojemu przeciwnikowi ani na moment objąć prowadzenie (25:22). Trzeci set to ponownie pewna wygrana drużyny, prowadzonej przez Tuomasa Sammelvuo (18:25).

Gdy wydawało się, że mają wszystko pod kontrolą, do głosu po raz kolejny doszli siatkarze z Ameryki Południowej. Znakomicie w ich szeregach spisywał się zdobywca 20 punktów w całym pojedynku Bruno Lima i to głownie jego skuteczne ataki przedłużyły szansę jego drużynie na końcowy sukces. W tie-breaku górą byli jednak Rosjanie, zapisując na swoje konto jedenaste zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Najwięcej "oczek" dla zwycięzców zdobył Igor Filippow (17 punktów). Aktualni mistrzowie Europy są już pewni awansu do Final Six.

Na zakończenie drugiego dnia zmagań w Brisbane, gospodarze zmierzyli się z reprezentacją Chin. Pierwsze minuty pojedynku należały do podopiecznych Raula Lozano. Azjaci szybko osiągnęli kilka punktów zapasu nad rywalem i mimo odrobienia strat przez Australijczyków, nie pozwolili sobie wydrzeć tej partii z rak, wygrywając ostatecznie 26:24. W kolejnych setach górą byli już jednak podopieczni Marka Lebedewa, których do końcowego zwycięstwa poprowadzili głównie Lincoln Alexander Williams (18 punktów), Luke Smith (17 punktów) oraz Samuel Walker (16 punktów). Siatkarze z Antypodów mając na koncie trzy wygrane zajmują obecnie 13. miejsce w ogólnej tabeli rozgrywek. Chińczycy, z jednym triumfem zajmują ostatnią, 16. pozycję.