Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał KubiakWP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak

Michał Kubiak myśli tylko o kwalifikacjach olimpijskich. "Cel jest ważniejszy niż moje samopoczucie"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Przed reprezentacją Polski ważny weekend w Lidze Narodów, ale większość i tak myślami wybiega już do kwalifikacji olimpijskich, które odbędą się w sierpniu. - Powinniśmy być gotowi - mówi Michał Kubiak.

Michał Kubiak nie udał się do Lipska na mecze Ligi Narodów i przebywa na zgrupowaniu reprezentantów w Spale, którzy przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich. Rozegrane one zostaną na początku sierpnia w Gdańsku.

31-latek do tej pory zagrał tylko w jednym cyklu Ligi Narodów. Nie zastanawia się nad tym czy chciałby grać więcej. Skupia się tylko na przygotowaniu do sierpniowych meczów które mogą dać przepustkę do Tokio. - Myślę o celu, który sobie obraliśmy. On jest ważniejszy niż moje samopoczucie. Kwalifikacje do igrzysk wyglądają teraz nieco inaczej - jest jeden turniej i trzeba wstrzelić się z formą w trzy dni, a tak naprawdę pewnie w jeden. Mam na myśli sobotę 10 sierpnia, kiedy zagramy z Francją. Oczywiście nie można lekceważyć Słowenii, w końcu z ostatnich dwóch edycji mistrzostw Europy odpadaliśmy po porażce z nią, i to też dobry zespół, jednak, myśląc o Tokio, nie można bać się takiej drużyny i brać pod uwagę, że może nam zamknąć drogę do igrzysk. Mamy jeszcze dużo czasu do tego turnieju, siedem tygodni. Powinniśmy być gotowi - przyznał.

Liga Narodów. Wiemy, co musi się stać, by Polacy awansowali do Final Six

Najważniejsze dla reprezentacji Polski jest zapewnienie sobie awansu na igrzyska olimpijskie już podczas pierwszych kwalifikacji w Gdańsku. - Wtedy nie będzie trzeba jechać później, w trakcie sezonu, na inny turniej. I tak mamy wystarczająco dużo grania - uważa Kubiak, który odniósł się również do tego, że Polacy jako mistrzowie świata nie mają zagwarantowanego startu w igrzyskach.

Liga Narodów. Polska - Japonia. Pierwszy z trzech kroków do Final Six. Nie zlekceważyć Azjatów

- To jest temat rzeka. My możemy dziś mówić, że mistrz świata powinien mieć zapewnione igrzyska, ale gdybyśmy nie sięgnęli po tytuł w Turynie, być może uważalibyśmy, że to byłoby niesprawiedliwe. Osobiście mam nadzieję, że w przyszłości zmieni się system. Trzeba sprawić, żeby grania było mniej. Po co powielać rozgrywki i wymyślać dodatkowe rzeczy, skoro można wszystko zawrzeć w jednym turnieju? Myślę, że wszyscy by na tym skorzystali, oczywiście poza światową federacją, bo ta nie zarobiłaby pieniędzy - zakończył Kubiak.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Czy Polska zakwalifikuje się do Final Six?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL