Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz KurekWP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Siatkówka. Bartosz Kurek nie zagra w kwalifikacjach olimpijskich

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Potwierdził się czarny scenariusz związany z kontuzją naszego siatkarza. Bartosz Kurek doznał urazu kręgosłupa, który nie pozwoli mu na czas wrócić na parkiet.

To już pewne. Jak podał "Przegląd Sportowy", Bartosz Kurek nie wystąpi w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk w Tokio. Najlepszy siatkarz ostatnich mistrzostw świata nie zdążył na czas wyleczyć urazu.

Turniej w Gdańsku ma być przepustką na igrzyska olimpijskie 2020. Wiadomo, że Kurek na nim nie wystąpi, ale to nie jedyna zła wiadomość.

- Bartek nie będzie mógł pomóc reprezentacji Polski w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich ani w mistrzostwach Europy. W ogóle nie wiadomo, czy w tym sezonie pojawi się na boisku w biało-czerwonej koszulce - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk.

Wszystko z powodu kontuzji kręgosłupa, jakiej Kurek nabawił się pod koniec sezonu ligowego (więcej informacji tutaj >>). Rehabilitacja miała potrwać kilka miesięcy, w kwietniu zawodnik przeszedł zabieg. Kurek nie zagrał w żadnym ze spotkań Ligi Narodów, a teraz wiadomo, że nie pojawi się również w Gdańsku.

Jeszcze w maju Kurek mówił, że powrót do zdrowia przebiega zgodnie z planem, a on sam czuje się coraz lepiej. - Mam nadzieję, że zagram na turnieju w Gdańsku - mówił Kurek. Zawodnik był na zgrupowaniu w Spale, nawet przebywał razem z kolegami w Katowicach podczas pierwszego turnieju Ligi Narodów.

CZYTAJ TAKŻE Agent Bartosza Kurka o kulisach transferu do Monzy. MVP mistrzostw świata chciał zostać w Warszawie >>

Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze do powrotu do kadry, jednak pojawiły się komplikacje zdrowotne. Kurek już na kolejne zgrupowanie do Spały, przed tygodniem, nie dojechał. Był to znak, że dzieje się coś niedobrego.

- Nie znam szczegółów, wiem jedynie, że Bartka w Gdańsku nie będzie. Mam nadzieję, że będzie gotowy do gry w październikowym Pucharze Świata  - dodał Kasprzyk dla "PS".

CZYTAJ TAKŻE Liga Narodów. Iran - Polska. Wróg in Rio. "Dlaczego Polacy tak bardzo nas nienawidzą?" >>

ZOBACZ WIDEO Niezniszczalna. Joanna Jóźwik wygrała z kontuzją [cała rozmowa]

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL