Najnowsze Wyniki/Kalendarz
atakuje Nikołaj UczikowMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: atakuje Nikołaj Uczikow

Siatkówka. Szokująca decyzja. Sześciu liderów kadry Bułgarii nie zagra o igrzyska w Tokio

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Absolutnie nikt nie spodziewał się takiej decyzji Silvano Prandiego. Selekcjoner męskiej kadry Bułgarii bez słowa wyjaśnienia skreślił sześciu ważnych graczy z kadry na turniej kwalifikacyjny do Tokio 2020.

Siatkarze, których Silvano Prandi miał pozbawić szans na walkę o igrzyska w Tokio, to: Georgi i Walentin Bratojew, Nikołaj Nikołow, Teodor Todorow, Nikołaj Uczikow oraz Wladislaw Iwanow. Decyzja miała zostać podjęta tuż po ostatnim meczu Ligi Narodów z Serbią, przegranym przez Bułgarów 0:3. W tamtejszych mediach zupełnie nikt nie rozumie takiego postępowania włoskiego trenera, bym bardziej, że sam zainteresowany odmówił dłuższych wyjaśnień. Stwierdził tylko, że przede wszystkim interesuje go gotowość wybranych zawodników do kwalifikacji olimpijskich, a nie "to, jak długa będzie nasza ławka rezerwowych".

Ferhat Akbas: Motto na nowy sezon? "Graj na poziomie, wygrywaj na poziomie"

Zawodnicy, których Prandi wykreślił z drużyny walczącej o Tokio, potwierdzili w rozmowach z mediami, że Włoch nie widział dla nich miejsca w składzie. Cała szóstka próbowała przekonać trenera Prandiego w prywatnych rozmowach do zmiany zdania, ale selekcjoner pozostał niewzruszony.

Zdania na temat tak śmiałego ruchu są podzielone: media uważają, że rezygnowanie z graczy, który zdobywali czołowe lokaty na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach Europy czy w Lidze Światowej jest dużą lekkomyślnością. Natomiast w komentarzach kibiców pojawiają się głosy, że kadrze Bułgarii potrzebne było odmłodzenie i odświeżenie składu, a Silvano Prandi wie, co robi.

W tegorocznej Lidze Światowej Bułgaria zajęła 12. miejsce, wygrywając 5 na 15 meczów fazy grupowej turnieju. W dniach od 9 do 11 sierpnia kadra Silvano Prandiego zagra o prawo gry w turnieju olimpijskim w Tokio; w ramach grupy A zmierzy się ona w Warnie z Brazylią, Egiptem oraz Portoryko.

Kontuzja Bartosza Kurka. "To duży problem dla reprezentacji Polski"

ZOBACZ WIDEO Joanna Jóźwik wreszcie biega. "Potrzebowałam mocnej głowy"

Czy Bułgaria zakwalifikuje się do siatkarskiego turnieju olimpijskiego w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Yu Mi Zgłoś
  ale Sokołow będzie grał. A to dla jednego miliona Bułgarów, najważniejsze.
  • Trump Trump Zgłoś
   Większość wymienionych graczy jak widzę na boisku to widzę brak zaangażowania. Nie śledzę ich namiętnie, ale takie mam wrażenie ilekroć ich zobaczę To już nie ta Bułgaria Co
   Czytaj całość
   kiedyś zajmowała niby tylko czwarte miejsca. Z perspektywy czasu okazuje się że to były czasy dla nich najtłuściejszeJeśli wróci Sokolov a Salparov jeszcze ma formę to nie widać osłabienia
   • GreenArrow Zgłoś
    Jak będzie Sokolov, to po co Uczikow, Chernokozhev to świetny zmiennik, a do tego młody i perspektywiczny. Bracia Bratoev to słabe bolki, w końcu wylecieli, bo powinni byli już dawno
    Czytaj całość
    temu. Środkowych Bułgarzy mają dobrych, a jak na libero zagra Salparov, to Ivanov byłby obserwatorem co najwyżej. Ja tu strat nie widzę, za to przychodzi solidne odświeżenie.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL