WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Malwina Smarzek-Godek

Liga Narodów Kobiet. Czterysta razy Malwina Smarzek-Godek. Polska atakująca królową rozgrywek

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
W spotkaniu Final Six Ligi Narodów z Brazylią (2:3) Malwina Smarzek-Godek zdobyła swój 400. punkt w tej edycji rozgrywek FIVB. Tym samym Polka stała się samotną liderką w historii Ligi.

Punkt numer czterysta Malwiny Smarzek-Godek w obecnej edycji Ligi Narodów Kobiet padł dokładnie w akcji na remis 19:19 w drugim secie spotkania reprezentacji Polski z Brazylią (2:3). Polska atakująca zakończyła przegrane spotkanie w Nankin z dorobkiem 32 punktów, co daje jej 419 "oczek" w całej Lidze Narodów.

Liga Narodów kobiet. Brazylia - Polska. Tabela i terminarz po drugiej porażce kadry Jacka Nawrockiego

Jest to absolutny rekord nie tylko tych rozgrywek, ale i poprzednika towarzyskiego turnieju organizowanego przez FIVB, World Grand Prix. Druga w klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarek Dominikanka Brayelin Elizabeth Martinez ma 258 punktów. Do Smarzek-Godek należy także historyczny rekord w liczbie zdobytych punktów w meczu polskiej kadry siatkarek.

42 punkty z meczu z Bułgarią pozwoliły siatkarce włoskiego Zanetii Bergamo pobić o punkt wynik Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty z 2013 roku. Dodajmy, że w poprzedniej edycji Ligi Narodów Kobiet liderka polskiej kadry również została najlepiej punktującą siatkarką całej imprezy, notując 361 punktów.

Kadra pod wodzą Jacka Nawrockiego zakończyła już udział w turnieju Final Six w chińskim Nankinie po porażkach z USA (1:3) i Brazylią (2:3). Jednak już sam awans do tego etapu turnieju był dla polskiej kadry wyjątkowym wydarzeniem, jako że ostatnie takie osiągnięcie miało miejsce w 2010 roku. Wtedy polska reprezentacja siatkarek trenowana przez Jerzego Matlaka dostała się do finałów World Grand Prix w Ningbo, w których zajęła 6. miejsce.

Jest zgoda federacji - Simon, Hierrezuelo i Sanchez znów mogą zagrać w kadrze Kuby

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Cristiano Ronaldo niczym zawodowy sprinter

Czy Malwina Smarzek-Godek jest w gronie najlepszych atakujących świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL