Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Andrzej Wrona

Liga Narodów. Andrzej Wrona wraca do reprezentacji Polski. "Mam ciary"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Andrzej Wrona wraca do reprezentacji Polski. 30-letni siatkarz pomoże drużynie podczas Final Six Ligi Narodów. Odbył już rozmowę z Vitalem Heynenem, który nakreślił mu rolę, którą dla niego przygotował.

Vital Heynen do tej pory nie stawiał na Andrzeja Wronę. Miał innych faworytów do gry na pozycji środkowego. W związku z napiętym terminarzem selekcjoner reprezentacji Polski postanowił sięgnąć po zawodnika ONICO Warszawa i powoła go do kadry na Final Six Ligi Narodów. Oficjalny skład reprezentacji nie został jeszcze ogłoszony.

Zobacz również: Spore zmiany w składzie Polaków na Final Six. Także wśród trenerów

"Śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" jako reprezentant Polski jest najpiękniejszym momentem sportowego życia. Dlatego przerywam wakacje i lecę z jednego końca świata na drugi skoro trener mnie tam potrzebuje. Nawet jeśli moja rola ma się ograniczać do załatania dziury w składzie, aby podstawowi środkowi mogli się przygotowywać w spokoju do kwalifikacji olimpijskich. Jeśli w ten sposób mogę pomóc reprezentacji - JESTEM! Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary" - napisał Andrzej Wrona na Facebooku.

Wrona u Vitala Heynena nie zagrał ani jednego meczu. W 2017 roku znajdował się w szerokiej kadrze reprezentacji u Ferdinando De Giorgiego. Z powodu kontuzji również nie zagrał ani razu.

Przed reprezentacją Polski bardzo ważny czas. Kluczowe są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się w sierpniu. Z tego powodu Final Six Ligi Narodów ma mniejszy priorytet. Turniej ten odbędzie się w dniach 10-14 lipca. Rywalami Polaków w fazie grupowej będzie Brazylia i Iran.

Zobacz również: Final Six Ligi Narodów: Polacy zagrają w nocy. Fatalna informacja (terminarz)

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Czy Andrzej Wrona okaże się wzmocnieniem reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL