Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenGetty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Final Six Ligi Narodów. "No to Heynen ma teraz dylemat", czyli Twitter po triumfie Polski z Iranem

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Polscy siatkarze poszli za ciosem. Pokonali Brazylię 3:2 i dzień później 3:1 wygrali z Iranem. Tym samym są już w półfinale Ligi Narodów 2019. Na Twitterze radości po wiktorii Polaków z Persami nie było końca. Poruszono też dylemat Vitala Heynena.

Krzysztof Sędzicki, dziennikarz WP SportoweFakty, zwrócił uwagę, że teraz kłopot ma Vital Heynen. Przecież Belg po meczach grupowych w Final Six miał wrócić do Polski na zgrupowanie do Zakopanego. Tymczasem jego drużyna pokonała Brazylią i Iran, awansowała do półfinału i przysporzyła trenerowi niezły ból głowy. 

Marek Bobakowski, dziennikarz WP SportoweFakty jeszcze w trakcie meczu z Iranem poczuł się, jakby Polacy walczyli o złoty medal mistrzostw świata. Już po spotkaniu obrazowo skomentował triumf Biało-Czerwonych i ich awans do półfinału. 

Pełen uznania dla gry Biało-Czerwonych był rzecznik Polskiej Ligi Siatkówki Kamil Składowski. 

Podobnie jak w starciu z Brazylią, Vital Heynen za dyskusję z sędziami znów otrzymał czerwoną kartkę. Co ciekawe po raz kolejny ta sytuacja podziałała mobilizująco na Biało-Czerwonych. Zwróciła na to uwagę dziennikarka WP SportoweFakty Dominika Pawlik. 

Wystarczy przez chwilę popatrzeć na grę polskich siatkarzy, by zapomnieć o otaczającej nas codzienności - taką tezę można postawić po wpisie dziennikarza Polsatu Sport Jerzego Mielewskiego.  

Z kolei Edyta Kowalczyk, dziennikarka "Przeglądu Sportowego" w trakcie spotkania zastanawiała się, czy grę Polaków w Chicago obserwują ich koledzy w Zakopanem, którzy przygotowują się już do sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk. 

Natomiast Grzegorz Wojnarowski, po tym co pokazują młodzi Polacy w Final Six, nie chciałby się znaleźć teraz na miejscu Vitala Heynena. 

Czytaj także: tak to się robi, czyli Polska pokonała Iran i zagra w półfinale Ligi Narodów

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL