Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji BrazyliiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Brazylii

Final Six Ligi Narodów. Polska - Brazylia. Brazylijskie media żądne rewanżu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Brazylijskie media niewiele miejsca poświęciły meczowi o 3. miejsce siatkarskiej Ligi Narodów przeciwko Polsce. Najważniejsza jest jednak żądza rewanżu za starcie z fazy grupowej turnieju Final Six w Chicago.

Biało-Czerwoni do Stanów Zjednoczonych polecieli w rezerwowym zestawieniu. Selekcjoner Vital Heynen nie zabrał czołowych zawodników, którzy w Zakopanem przygotowują się do startu w turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich. Kadrę na Final Six Ligi Narodów stanowili zatem gracze, którzy dotychczas najczęściej byli rezerwowymi. Część z nich dopiero kilka tygodni temu zadebiutowała w pierwszej reprezentacji. Mimo to Polacy pokonali Brazylię 3:2.

Właśnie za ten mecz brazylijskie media są żądne rewanżu. Globo.com cytuje Bruno Rezende, który przyznaje, że zawodnicy w starciu z USA stracili płynność gry, ale w pojedynku z Polakami ma być zdecydowanie lepiej. - Musimy nad tym pracować. Zespół podczas Ligi Narodów pokazał wzrost formy. Teraz pozostaje nam gra o brąz - mówił.

W innych brazylijskich mediach niewiele miejsca poświęca się niedzielnemu spotkaniu o 3. miejsce Ligi Narodów. Serwis lance.com.br wspomniał jedynie, że Brazylia i Polska już grały ze sobą na turnieju w Chicago i będzie to ich drugie starcie w USA. Zresztą zdecydowanie więcej miejsca zajmuje półfinałowe starcie Brazylii ze Stanami Zjednoczonymi, które zakończyło się wynikiem 2:3.

Z kolei terra.com.br zauważył, że Brazylijczykom nie udało się powtórzyć dobrej gry z fazy grupowej. W niej Brazylia wygrała 14 z 15 meczów. "Brazylii nie udało się tego dokonać w Chicago. Kadra wywalczyła awans do półfinału, a teraz zmierzy się z Polską, z którą już przegrała 2:3" - czytamy w brazylijskim serwisie.

Spotkanie o 3. miejsce rozegrane zostanie w niedzielę, a jego początek zaplanowano na godzinę 22:00 czasu polskiego.

Zobacz także:
Final Six Ligi Narodów. Rosja zatrzymała Polskę. Została walka o brązowy medal
Final Six Ligi Narodów. Polska - Brazylia. Brąz będzie i tak wielkim sukcesem. Tym razem nie zarwiemy nocy

ZOBACZ WIDEO Michał Kubiak nie ma wątpliwości. "Musimy zakwalifikować się na igrzyska i odegrać na nich kluczową rolę"

Czy reprezentacja Polski pokona Brazylię?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL