Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / volleyball.world / Na środkowym planie zdjęcia Jakub Popiwczak

Final Six Ligi Narodów: Polska - Brazylia. Jakub Popiwczak: Pozostałby spory niesmak

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
- Gdybyśmy nawet przegrali to myślę, że nikt nie powiedziałby w naszą stronę złego słowa (...). Pozostałby jednak spory niesmak - przyznał Jakub Popiwczak, po wygranej 3:0 z Brazylią w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów 2019.

- Przed dzisiejszym meczem chyba niewiele osób liczyło na nasze zwycięstwo. Chcieliśmy przede wszystkim nie przegrać tego spotkania w trzech setach, tylko po raz kolejny postawić się wielkiej Brazylii. To co zrobiliśmy dzisiaj jest niesamowite. Brakuje słów. Trener Heynen leci właśnie do Polski i chyba dalej nieświadomy jest tego co tu się wydarzyło. Nie potrafię opisać mojego szczęścia - mówił przed kamerami Polsatu Sport libero reprezentacji Polski, Jakub Popiwczak.

Dla 23-latka rozgrywki Ligi Narodów 2019 były bardzo udane. W niemal wszystkich spotkaniach, w których miał okazję się zaprezentować pokazywał ogromną determinację i próbkę swoich znakomitych umiejętności.

- Jest to mój pierwszy medal z dorosłą reprezentacją i od razu wywalczony w Lidze Narodów, grając przeciwko takim drużynom, jak właśnie Brazylią, z którą wygraliśmy tu dwukrotnie. Gdybyśmy nawet dzisiaj przegrali to myślę, że nikt nie powiedziałby w naszą stronę złego słowa, ponieważ prezentowaliśmy dobrą siatkówkę. Pozostałby jednak spory niesmak. To, że zdobyliśmy ten medal jest po prostu niesamowite - zakończył niezmiernie szczęśliwy Popiwczak.

Polscy siatkarze po raz trzeci stanęli na podium rozgrywek Ligi Narodów (do 2018 roku pod nazwą Liga Światowa). W 2011 roku Biało-Czerwoni sięgnęli w Gdańsku po brązowe medale, natomiast rok później w Sofii zwyciężyli w całych rozgrywkach.

Czytaj także:
- Final Six Ligi Narodów: "Ludzie nocki zarywali". Memy po brązowym medalu siatkarzy
- Final Six Ligi Narodów. Polska - Brazylia. Ostra reakcja w telewizyjnym studiu. Chodzi o wylot Vitala Heynena

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"

Czy Jakub Popiwczak powinien znaleźć się w składzie reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • panda25 Zgłoś
  Jakub pokazał się naprawdę z dobrej strony podczas całej edycji LN. I tu akurat uważam - w odniesieniu do sondy - że powinien znaleźć się w zgrupowaniu, bez przesądzania o ostatecznej
  Czytaj całość
  liście turniejowej.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL