Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Jakub Bednaruk podrzucany przez reprezentację Polski w ChicagoMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: trener Jakub Bednaruk podrzucany przez reprezentację Polski w Chicago

Final Six Ligi Narodów. Piękny gest Jakuba Bednaruka. Jego medal zostanie zlicytowany

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Zadebiutował jako trener reprezentacji Polski i już zdobył z nią medal. Ale zamierza go przekazać na cele charytatywne. Jakub Bednaruk, który zastępował Vitala Heynena w meczu o 3. miejsce Ligi Narodów zapowiedział, że medal odda na licytację.

Prowadzona przez niego drużyna pokonała w Chicago Brazylię 3:0 i zajęła trzecie miejsce w tegorocznej Lidze Narodów. Jakub Bednaruk został dokoptowany do sztabu reprezentacji Polski na Final Six w Chicago, a gdy okazało się, że trener Vital Heynen postanowił w dniu meczu wsiąść w samolot i wrócić do kraju (więcej TUTAJ), przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca.

Czytaj także: 100 procent skuteczności Jakuba Bednaruka, czyli Twitter po trumfie Polaków

42-letni trener uznał, że krążek, który otrzymał tuż po spotkaniu odda na licytację. 

- Ponieważ nie bardzo zasługuję na ten medal, chciałbym go oddać fundacji Herosi na charytatywną aukcję. Cieszę się, że wygraliśmy ten mecz, ale ciężko byłoby mi powiesić ten medal w domu. Gdy wrócimy do kraju, przekażę medal, pozbieramy kasę i pomożemy dzieciakom - przyznał Bednaruk na antenie Polsatu Sport. Po spotkaniu zamieścił również wpis na Twitterze.

 

Do licytacji już włączył się dziennikarz Polsatu Sport Marek Magiera, który zadeklarował tysiąc złotych. Kilkanaście minut później prezes Asseco Resovii Rzeszów Krzysztof Ignaczak przebił jego ofertę o 500 złotych. Wszystko odbyło się na Twitterze. 

Warto dodać, że w nowym sezonie PlusLigi Jakub Bednaruk poprowadzi drużynę MKS-u Będzin. Poprzednie dwa sezony przepracował w Chemiku Bydgoszcz.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

Czy trener Jakub Bednaruk postąpił słusznie oddając medal na licytację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL