Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Bednorz Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz

Final Six Ligi Narodów. Pięciu zawodników dołączy do kadry w Zakopanem

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Niecałe trzy tygodnie pozostały do kwalifikacji olimpijskich, czyli najważniejszej imprezy sezonu. Ze składu, który wywalczył brązowy medal Ligi Narodów trener Vital Heynen wybrał pięciu graczy, którzy dołączą do zgrupowania w Zakopanem.

To właśnie z grupy, która trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w stolicy Tatr, szkoleniowiec reprezentacji Polski ma wybrać czternastkę na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Ergo Arenie w Gdańsku.

Czytaj również: Dominika Pawlik: Wiele hałasu o nic, czyli (nie) zwalniajmy Vitala Heynena za medal! (komentarz)

Póki co w Zakopanem trenuje dwunastu kadrowiczów - Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Dawid KonarskiJakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek i Mateusz Bieniek. Ta grupa przebywa tam od początku lipca.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk potwierdził na antenie Polsatu Sport, że zespół przyleci z Chicago do Krakowa we wtorek. A prosto z lotniska w Balicach na zgrupowanie uda się pięciu zawodników spośród tych, którzy wywalczyli brązowy medal Ligi Narodów - Karol Kłos, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"


Ta 16-osobowa grupa przygotowywać się będzie do kwalifikacji olimpijskich poprzez m.in. mecze towarzyskie z Holandią w dniach 27-28 lipca w Stegu Arenie w Opolu, a także Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który rozpocznie się 1 sierpnia w Krakowie i potrwa trzy dni.

Przeczytaj także: Polacy dopiero z trzecim medalem Ligi Narodów

W planach reprezentacja Polski, oprócz turnieju w Gdańsku, ma jeszcze mistrzostwa Europy, które we wrześniu odbędą się w czterech krajach - Belgii, Holandii, Słowenii i Francji. A później - w pierwszych dwóch tygodniach października - odbędzie się w Japonii Puchar Świata.

Czy Vital Heynen powinien do Zakopanego zabrać więcej zawodników z kadry na Final Six Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL