Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Final Six Ligi Narodów. Kibice mają jasne stanowisko wobec Vitala Heynena

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski zdobyła brąz podczas Final Six Ligi Narodów, ale podczas ostatniego meczu nie było z kadrą Vitala Heynena, co spowodowało wiele kontrowersji. Kibice mają inne zdanie od telewizyjnych ekspertów.

Trener Vital Heynen jeszcze przed wylotem do Chicago zadecydował, że z kadrą zostanie tylko podczas meczów grupowych, jakby nie dając wiary, że jego podopieczni wywalczą awans do półfinału. Reprezentacja Polski sprawiła jednak niespodziankę, pokonała Brazylię i Iran.

Belg postanowił więc zostać dopóki jego drużyna będzie wygrywać. Po porażce z Rosjanami postanowił wrócić do Zakopanego i kadrę poprowadził Jakub Bednaruk. Z dobrym skutkiem, bo Biało-Czerwoni znów pokonali Brazylię i sięgnęli po brązowy medal. 

Czytaj też: 
-> Final Six Ligi Narodów. Vital Heynen uzgodnił wyjazd z zawodnikami i PZPS-em, ale... nie z prezesem związku
-> Dominika Pawlik: Wiele hałasu o nic, czyli (nie) zwalniajmy Vitala Heynena za medal! (komentarz)

Opuszczenie siatkarzy w Chicago oburzył ekspertów i komentatorów Polsatu oraz TVP Sport. Wśród kibiców reakcje były różne. Pod jednym z naszych artykułów zamieściliśmy ankietę w tej sprawie. Oddano w niej ponad 17 tysięcy głosów (stan na 15 lipca, godz. 14:00). 76 procent biorących w głosowaniu osób oceniło decyzję Heynena o wyjeździe dobrze lub neutralnie. Tylko 24 proc. kibiców uznało, że trener źle postąpił.


Po całym zdarzeniu pojawiły się nawet głosy, że Vital Heynen nie powinien dłużej piastować funkcji trenera reprezentacji Polski. Wszystko przez to, że Jacek Kasprzyk, prezes PZPS, wyjawił na antenie Polsatu, że nie wiedział o wyjeździe Belga z Chicago przed meczem o medal. Poinformowani o tym fakcie byli jednak menadżer kadry oraz dyrektor pionu szkoleniowego, którzy kupowali mu bilet powrotny do Polski.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"


Zapytaliśmy więc czytelników, czy Vital Heynen w dalszym ciągu powinien być trenerem Biało-Czerwonych. Udział w ankiecie wzięło blisko 22 tysiące osób. 95 procent respondentów nie ma wątpliwości, szkoleniowiec jest odpowiednią osobą na swoim stanowisku.

na Facebooku.

Komentarze (33):

Wszystkie komentarze (33)

Komentarze (33)

×
    Wszystkie komentarze (33)
    PRZEJDŹ NA WP.PL