Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość reprezentacji Polski mężczyznMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość reprezentacji Polski mężczyzn

Final Six Ligi Narodów. Duża nagroda finansowa dla polskich siatkarzy. Prawie dwa miliony złotych do podziału!

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Młoda reprezentacja Polski siatkarzy sprawiła niespodziankę i wywalczyła brązowy medal Ligi Narodów 2019. Za ten sukces Biało-Czerwoni otrzymali sporą nagrodę finansową. Biorąc pod uwagę wszystkie premii, FIVB wypłaci Polsce prawie 2 miliony zł.

Dokładnie za 3. miejsce w Lidze Narodów, działacze światowej federacji siatkarskiej przewidzieli 300 tys. dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę, polska drużyna za brązowy medal rozgrywek otrzymała do podziału milion 132 tys. złotych. 

Biorąc pod uwagę całą Ligę Narodów 2019, Biało-Czerwoni zarobili jeszcze więcej. Za każdy pojedynczy mecz w fazie interkontynentalnej rozgrywek, FIVB także płaciła. Zwycięska drużyna otrzymywała 9 tys. dolarów, a pokonana 4 tys. W drodze do Final Six, Polacy wygrali 11 spotkań i przegrali 4 pojedynki. Tym samym otrzymali z tytułu premii finansowych 433 tys. złotych za fazę interkontynentalną. 

Czytaj także: Piękne słowa Karola Kłosa. Opaska kapitana cenniejsza niż wyróżnienia

Dodatkowo FIVB nagrodziła drużyny, które awansowały do Final Six kwotą 283 tys. złotych premii. Łącznie, polski zespół do podziału otrzymał zatem milion 848 tys. złotych. 

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

Najwięcej zarobili oczywiście triumfatorzy Ligi Narodów. Tylko za triumf w rozgrywkach reprezentacja Rosji otrzymała do podziału milion dolarów, czyli 3 miliony 774 tys. złotych. Biorąc jeszcze pod uwagę premię za awans do Final Six i wyniki Rosjan w fazie interkontynentalnej (12 zwycięstw i 3 porażki), triumfatorzy rozgrywek zarobili do podziału 4 miliony 509 złotych. 

Za 2. miejsce w Lidze Narodów FIVB przewidziała nagrodę w wysokości milion 887 tys. złotych, za 4. pozycję 566 tys. złotych a za 5. i 6. lokatę po 283 tys. złotych. Najlepszy gracz Final Six, czyli w tym roku Amerykanin Matthew Anderson, otrzymał premię 113 tys. zł. Z kolei dla pozostałych siatkarzy wybranych do drużyny marzeń (między innymi dla Bartosza Bednorza) światowa federacja przewidziała po 37 tys. złotych. 

Ligę Narodów 2019 wygrali Rosjanie, którzy w finale pokonali USA 3:1. Brązowe medale wywalczyli Polacy, pokonując w starciu o najniższy stopień podium Brazylijczyków (3:0). Na 5. pozycji sklasyfikowano Irańczyków, a na 6. lokacie Francuzów.

Krzysztof Sędzicki: Vital Heynen pokazał, że wie, co to jest Liga Narodów

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Mirosław Popielarski Zgłoś
  I bardzo dobrze ! zacheci to do pracy tych .a i zacheci mlodocianych do sportu i ciezkiej pracy podczas treningow....Nie ma nic ..za nic !
  • steffen Zgłoś
   Nie dość że w zajawce jest perełka o cudownej składni "prawie dwa miliony dla siatkarzy premii" :D to potem mamy takie coś:"Za 2. miejsce w Lidze Narodów FIVB przewidziała nagrodę w
   Czytaj całość
   wysokości milion 887 tys. złotych, za 4. pozycję 566 tys. złotych a za 5. i 6. lokatę po 283 tys. złotych. Najlepszy gracz Final Six, czyli w tym roku Amerykanin Matthew Anderson, otrzymał premię 113 tys. zł. Z kolei dla pozostałych siatkarzy wybranych do drużyny marzeń (między innymi dla Bartosza Bednorza) światowa federacja przewidziała po 37 tys. złotych."To się Anderson zdziwił gdy mu wypłacili te złotówki :D
   • leszekR Zgłoś
    Ciekawe ile czasu będą czekać na pieniądze??
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL