Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian ŚwiderskiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Sebastian Świderski

Ligi Narodów. Sebastian Świderski: Z wyjazdu Vitala Heynena z Chicago zrobiło się więcej zamieszania, niż powinno

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Sukces, jakim było wywalczenie przez polskich siatkarzy brązowego medalu Ligi Narodów 2019, przyćmiła decyzja o przedwczesnym wylocie trenera Vitala Heynena do Polski. Zdaniem Sebastiana Świderskiego, cała afera została niepotrzebnie rozdmuchana.

- To, że trener Heynen opuścił zespół grający w Chicago z pewnością jest zaskakujące. Do tej pory nie spotkałem się z taką sytuacją. Trudno ją oceniać, bo w poczynionych ustaleniach wyraźnie pojawiły się niedomówienia. Uważam jednak, że jeden dzień nikogo by nie zbawił, bo uciekłyby jedynie dwie jednostki treningowe - powiedział Sebastian Świderski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". 

Nagonkę na selekcjonera reprezentacji Polski jeszcze przed rozpoczęciem meczu o brązowy medal, rozpoczęli w telewizyjnym studiu dziennikarze TV Polsat i TVP Sport, stacji transmitujących na żywo starcie o trzecie miejsce. W bardzo emocjonalny sposób postępowanie Belga skomentował redaktor Krzysztof Wanio, sugerując, że doświadczony szkoleniowiec, w przypadku wygranej nad Brazylijczykami, nie powinien zostać wyróżniony medalem. Wspomniane słowa odbiły się w szerokim echem siatkarskim środowisku. 

Final Six Ligi Narodów. Jakub Bednaruk skomentował zamieszanie z Vitalem Heynenem

W obronie selekcjonera wypowiedzieli się między innymi kapitan zespołu Karol Kłos i prowadzący polską kadrę w meczu o trzecie miejsce Jakub Bednaruk oraz Daniel Pliński. W podobnym tonie zamieszanie skomentował były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek Alojzy Świderek, a także siatkarscy kibice, którzy w internetowych komentarzach,  publikowanych pod artykułami pojawiającymi się na łamach naszego portalu, wyrażali swoje poparcie dla działań szkoleniowca.

Final Six Ligi Narodów: Daniel Pliński stanął po stronie Vitala Heynena

- Według mnie zrobiło się z tego więcej zamieszania niż powinno i obecnie szukamy dziury w całym. Jakby Heynen wyjechał z USA wcześniej, stwierdzilibyśmy, że takie były założenia, szczególnie że do tej pory wielokrotnie nam udowadniał, że ma swój plan. Zrobiło się z tego negatywne wydarzenie i zamiast skupiać się na wspaniałym osiągnięciu zawodników, koncentrujemy się na postępowaniu trenera. Dlatego wstrzymajmy się z ocenami do zakończenia turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich - zaapelował były reprezentant Polski, obecnie prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Czy podzielasz opinię Sebastiana Świderskiego w kwestii przedwczesnego wylotu Vitala Heynena do Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś
  Świder jesteś chloptasiem. Takich jak Ty Heynen wciąga nosem. Robi z Wami co chce
  • Piotr Piotrowski Zgłoś
   Słabe to wszystko , głównie za sprawą polsatowskich dziennikarzy i prezesa związku który już odwołał swoje słowa . Puste niepotrzebne zamieszanie , które mocno psuje atmosferę przy
   Czytaj całość
   reprezentacji . Jest medal , mamy szeroką kadrę , która może grać na kilku imprezach jednocześnie , to nie trzeba stworzyć fikcyjny problem , coraz gorsze dziennikarstwo polsatu . Tak ich kiedyś lubiłem właśnie za , dobrych sportowych dziennikarzy .
   • wisus54 Zgłoś
    Dlaczego krzyki w sprawie wcześniejszego wylotu zaczęły się po fakcie. Przecież decyzja że trener wyleci wcześniej była znana jeszcze przed turniejem? Panowie "eksperci" mieszają w nie
    Czytaj całość
    swoim kotle zamiast zająć się rzeczowym diagnozowaniem porażki z Rosją plotą pierdoły o gorszym dniu polskiej kadry. Trzeba spojrzeć na statystyki przyjęcia Polaków z tego jasny wniosek że zostaliśmy rozbici zagrywką.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL