Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz BednorzMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Bartosz Bednorz

Liga Narodów. Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek przysporzyli bólu głowy Vitalowi Heynenowi. "Nie ma łatwego zadania"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Bartosz Bednorz i Bartosz Kwolek to dwaj zawodnicy, którzy zdobyli brązowy medal Ligi Narodów, a po powrocie do Polski będą walczyć o miejsce w kadrze na turniej kwalifikacyjny do igrzysk. - Trener nie ma łatwego zadania - powiedział Bednorz.

Polscy siatkarze we wtorek wrócili z Chicago, gdzie sensacyjnie zdobyli brązowe medale Ligi Narodów. Część siatkarzy czeka teraz walka o miejsce w składzie na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który dla reprezentacji Polski jest najważniejszą imprezą w tym sezonie. W gronie tym są m.in. Bartosz Kwolek i Bartosz Bednorz, którzy w Stanach Zjednoczonych byli wyróżniającymi się postaciami naszej kadry.

Obaj są przyjmującymi, a na tej pozycji rywalizacja o miejsce w składzie jest bardzo zacięta. - Zadanie trenera nie jest łatwe, trzeba mu utrudniać - powiedział Bednorz dla Polskiej Siatkówki. - Trener musi sobie stworzyć drużynę, która będzie jednością. Mógłby stworzyć dwie czy nawet trzy takie drużyny, ale musi wybrać jedną - dodał polski siatkarz.

Również Kwolek zdaje sobie sprawę z tego, że czeka go trudne zadanie. Stoi za nim dobra forma podczas Final Six Ligi Narodów, ale doświadczenie ma mniejsze niż jego rywale. - Będę walczył o miejsce, ale wydaję mi się, że wszyscy są w takiej formie, że będzie decydować dyspozycja dnia, tygodnia. Vital do ostatniego dnia nie będzie wiedział, kto ma pojechać. Przeciwnicy na mojej pozycji są bardzo wymagający - powiedział.

Kwolek nie ukrywa, że jeśli nie znajdzie się w kadrze, to nadal będzie wspierał swoich kolegów w walce o igrzyska i medale. - Ja przede wszystkim jestem kibicem, a to, że jestem w kadrze, jest dużą przyjemnością. Nawet jak mnie nie będzie w czternastce, to będę trzymał kciuki za chłopaków, by wygrali mistrzostwa Europy i kwalifikacje do igrzysk - zakończył Kwolek.

Zobacz także:
Serie A: Bartosz Bednorz ma kolejnego konkurenta. Luis Estrada w Azimucie Leo Shoes Modena
Transfery w LSK: Anna Łozowska zagra w Grupie Azoty Chemiku Police. Kadra zespołu prawie zamknięta

ZOBACZ WIDEO Wyczekiwany debiut Leona coraz bliżej! "Jeśli trener tak zdecyduje, to zastąpię Bartosza Kurka na ataku"

Czy reprezentacja Polski awansuje do igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL