Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen

Liga Narodów. Kasprzyk nie będzie rozmawiał z Heynenem. Koniec awantury o Chicago

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Sprawa wyjazdu Vitala Heynena z Final Six Ligi Narodów miała być przedmiotem rozmowy prezesa PZPS Jacka Kasprzyka z selekcjonerem Biało-Czerwonych. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, temat nie będzie już poruszany.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk spotka się z selekcjonerem Vitalem Heynenem podczas obozu kadry w Zakopanem, ale nie będzie podejmował tematu wyjazdu belgijskiego szkoleniowca z Chicago przed meczem Polaków z Brazylią o 3. miejsce w Final Six Ligi Narodów (Biało-Czerwonych w zastępstwie prowadził Jakub Bednaruk) - ustalił "Przegląd Sportowy".

- Przedmiotem rozmowy będzie kolejny turniej, a więc kwalifikacje olimpijskie. Nie będzie żadnej reprymendy, bo za co mamy go karać? Za medal Ligi Narodów albo wcześniej mistrzostw świata? - cytuje Kasprzyka gazeta.

Szef polskiej siatkówki próbował wyjaśnić, skąd wzięło się całe zamieszanie. Okazuje się, że być może zawiodła technika. Wiadomość o wylocie z Chicago wysłana przez Heynena z jakiegoś powodu nie dotarła bowiem do Kasprzyka.

ZOBACZ: Liga Narodów. Koszulka kapitana zostanie zlicytowana? Karol Kłos chce przekazać trykot na cele charytatywne >>

ZOBACZ WIDEO Uwaga, duży turniej w Polsce! Przyjadą gwiazdy

- Zrobiło się z tego więcej zamieszania niż powinno, bo Heynen dostał zgodę na powrót od sekretarza generalnego (Tomasza Karasińskiego - przyp. red.). Ta kwestia została załatwiona bez mojego udziału, ale przez kompetentnych ludzi. Boleję jedynie nad tym, że Vital wysłał mi wiadomość, a ja jej nie dostałem - zdradził działacz.

Kasprzyk zmienił więc zdanie, bo jeszcze w niedzielę w studiu Polsatu nie krył zdziwienia postawą Heynena. - Jestem bardzo zaskoczony tą decyzją, bo (Heynen - przyp. red.) miał zostać do końca. Będę to otwarcie mówił i jemu też to powiem prosto w oczy, że niepoważnie potraktował zawodników, którzy grają w Chicago - grzmiał prezes na antenie - WIĘCEJ TUTAJ.

Czy Heynen zrobił dobrze, opuszczając mecz z Brazylią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL