Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Jakub Bednaruk podrzucany przez reprezentację Polski w Chicago Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: trener Jakub Bednaruk podrzucany przez reprezentację Polski w Chicago

"Vital Heynen jest szefem i trzeba mu zaufać". Jakub Bednaruk wraca do meczu z Brazylią

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Jakub Bednaruk, który prowadził Biało-Czerwonych w spotkaniu z Brazylią (wynik 3:0) w Final Six Ligi Narodów, nie zamierza podważać roli selekcjonera Vitala Heynena. - Ja pilnowałem tylko, by chłopcy przychodzili na śniadanie - śmieje się.

Polscy siatkarze wrócili do kraju po zdobyciu brązowego medalu w Final Six Ligi Narodów w Chicago. Jakub Bednaruk w rozmowie z Polsatem Sport przyznał, że jego współpraca z Vitalem Heynenem podczas turnieju w USA była tylko jednorazowa.

- To nie była decyzja Vitala. To Polski Związek Piłki Siatkowej poprosił mnie, żebym przyjechał (do USA - przy. red.). Nigdy nie podważę miejsca Vitala Heynena. On jest pierwszym trenerem, najważniejszą osobą i to on decyduje. To Vital jest szefem i trzeba mu zaufać. Vital ma zaufanych asystentów, a ja nie chcę szukać miejsca wśród nich - powiedział Bednaruk.

Szkoleniowiec, który pod nieobecność Heynena wywalczył z reprezentacją brązowy medal Ligi Narodów (po zwycięstwie z Brazylią 3:0), dodał pół żartem, pół serio, że jego rola w Chicago była marginalna. - Ja pilnowałem tylko, by chłopcy przychodzili na śniadanie - zdradził.

ZOBACZ: Liga Narodów. Koszulka kapitana zostanie zlicytowana? Karol Kłos chce przekazać trykot na cele charytatywne >>

Zapytany o to, jak ocenia pracę swojego asystenta - Andrzeja Wrony - podczas meczu o 3. miejsce z Canarinhos, Bednaruk pokusił się o kolejny żart. - Dramat! Złe zmiany, złe czasy, złe challenge. Uważam, że przeszkadzał przez cały mecz i nie nadaje się - skomentował Bednaruk.

Przypomnijmy, że we wtorek (16 lipca) prezes PZPS Jacek Kasprzyk ogłosił koniec awantury o wcześniejszy wyjazd Heynena z Chicago. Jak stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" - tu cytat: "Zrobiło się z tego więcej zamieszania niż powinno" - WIĘCEJ TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Yu Mi Zgłoś
  z tego turnieju zostaną dwa obrazki: - brązowy medal na trenerskiej szyi Bednaruka - podrzucany w górę Bednaruk.Co świat sobie o tym pomyśli ? Nie przyjdzie im do głowy, że Heynen
  Czytaj całość
  sam tego nie chciał.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL